30. 03. 2016

Jak bude pokračovat 1. liga mužů

Naše rezerva má v současnosti zápasové volno. Jaký bude její další program?

Naše rezerva má v současnosti zápasové volno. Jaký bude její další program?

V současné době se bojuje ve skupině play-out, která určí sestupující tým a tým, který bude hrát baráž s vítězi skupin 2. ligy. To se však našeho béčka nedotýká. To čeká na soupeře, který vzejde z předkola play-off. V něm se utkají tyto dvojice: SKB Zlín - USK Praha B, GBA - Basketbal Nymburk B, Synthesia Pardubice - Slavoj Litoměřice a JBC Brno - BK Lokomotiva Plzeň.

Předkolo play-off se hraje na dva zápasy, o postupujícím rozhodne lepší součet skóre. Stejným systémem se pak odehraje i čtvrtfinále play-off, do kterého se již zapojí i naše rezerva spolu s Basketbalem Olomouc, Sokolem pražským a Královskými Sokoly z Hradce Králové. Mluvit o soupeři Opavy je sice předčasné, ale v případě naplnění papírových předpokladů o výhrách lépe postavených týmů by jím bylo béčko Nymburku.

Vítězové čtvrtfinále pak postoupí do závěrečného turnaje Final 4, který se bude hrát na palubovce nejúspěšnějšího týmu. Letos je favoritem na pořadatelství celek Královských Sokolů. První dva týmy pak budou mít právo hrát baráž o účast v příštím ročníku Kooperativa NBL s nejhorším celkem nejvyšší soutěže, tedy s jedním z dvojice mmcité Brno a Lions Jindřichův Hradec.

To je ale vše ještě budoucnost. Zatím naše béčko trénuje a v zápasovém rytmu se chce udržet přípravnými zápasy. V tomto týdnu se například střetne dvakrát s Basketbalem Olomouc. O programu a termínech čtvrtfinále vás budeme na našich stránkách včas informovat.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.