17. 03. 2021

Jak bude pokračovat KNBL?

Koronavirus opět hrozí zásadním ovlivněním dalšího průběhu Kooperativa NBL

Počet odložených zápasů vzrůstá, například ve středu se budou hrát pouze 2 ze šesti, oba ve skupině A2. Mimo hru jsou zatím Opava, Nymburk a Kolín ze skupiny A1 a Svitavy s Děčínem ve skupině A2

Členové Asociace ligových klubů mají od úterý na stole tři varianty, jak dokončit sezonu. Během středy se spojí přes počítače a budou jednat. Ve hře jsou následující varianty:

1. Nadstavbu anulovat s tím, že play-off bude hrát osm nejlepších celků po základní části. Zbylým čtyřem skončí sezona.
2. Odehrát nadstavbu jednokolově a spustit čtvrtfinále.
3. Dohrát nadstavbovou část podle původního plánu a čtvrtfinále play-off zkrátit na dva vítězné duely místo tří.

A co na to říká opavský trenér Petr Czudek? "Je to nepříjemné, ale nedá se nic dělat. Vše je o diskusi. Doufám, že nadstavbu i play-off odehrajeme, ale tlačí nás termín, jímž je květen, protože pak začíná příprava reprezentace na olympijskou kvalifikaci."

Kvůli výskytu koronaviru v opavském týmu měli naši hráči odloženy 2 zápasy - s Pardubicemi a s Brnem. "Nechceme nikoho ohrozit, a tak jsme ty dva zápasy raději odložili. Pokud vše dobře dopadne a projdeme pátečními testy, chtěli bychom už v sobotu s USK hrát," osvětlil situaci v týmu opavský lodivod.

"Věděli jsme, že soutěž bude covidem hodně ovlivněná. Po středečním jednání budeme chytřejší," dodal ještě Petr Czudek. Vyčkejme tedy na výsledek jednání ALK i my.

S použitím materiálů: idnes.cz/sport

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.