02. 10. 2020

Jak dál s koronavirem

Nově vyhlášená vládní opatření se dotknou i basketbalových hledišť. Co na to předseda ALK Tomáš Kotrč?

Nově vyhlášená vládní opatření se dotknou i basketbalových hledišť. Co na to předseda ALK Tomáš Kotrč?

"Věděli jsme, že tato sezona bude pro basketbal zkouškou trpělivosti a schopnosti reagovat na změny a omezení. Vnímáme pozitivně, že v rámci nových opatření může dále probíhat ligová soutěž. Absence diváků je samozřejmě velký zásah do průběhu zápasů, na image basketbalu a v neposlední řadě do rozpočtů a páce klubů. Ty jsou s fanoušky v denním kontaktu bez možnosti vrcholu – účasti na zápasech," uvedl šéf Asociace ligových klubů.

K tomu ještě Tomáš Kotrč dodal: "V této chvíli tak získávají na důležitosti naše mediální projekty, ať už je to klasické vysílání nebo Studio basketbal na webu TVCOM.cz či přenosy na ČT Sport. Snažíme se v rámci stanovených mantinelů dělat vše pro to, aby se basketbal nezastavil. Věřím, že to vnímají i partneři, fanoušci a celé basketbalové prostředí. My jim za důvěru děkujeme."

Opatření v praxi pro náš tým znamenají, že bez diváků proběhne zápas BK Opava - BK JIP Pardubice, který se má hrát v sobotu 17.10.2020. Ani na naše zápasy v Hradci Králové a Nymburku nebudou mít diváci přístup.

Jak to bude dál, to v tuto chvíli asi neví nikdo.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.