28. 01. 2020

Jak dál v nadstavbě

Přestože do konce základní části KNBL zbývá ještě jedno kolo, účastníci nadstavbových skupin A1 a A2 jsou již známi

Přestože do konce základní části KNBL zbývá ještě jedno kolo, účastníci nadstavbových skupin A1 a A2 jsou již známi.

Skupinu A2 s možností vybojovat si předkolo play-off, ale také s nebezpečím boje o záchranu v nejvyšší soutěži, budou hrát Hradec Králové, Ostrava, Kolín a Brno. Ti se utkají čtyřkolově a protože rozdíly mezi jednotlivými týmy nejsou velké, bude letos skupina A2 ještě velice zajímavá.

Zbylé celky se dvoukolově střetnou v elitní nadstavbové skupině A1. Opavu čeká již v neděli 2.2.2020 opět výjezd do Ústí nad Labem. Ligový zápas budeme kombinovat o den později s prvním čtvrtfinálovým zápasem Alpe Adria Cupu v Děčíně. 

Děčína si na začátku února užijí naši basketbalisté nadmíru, neboť již ve středu 5.2.2020 se s Válečníky střetneme doma v rámci 2. kola skupiny A1. A aby toho nebylo málo, tak hned ve čtvrtek se s děčínskými basketbalisty utkáme znovu, tentokrát v odvetě čtvrtfinále Alpe Adria Cupu.

Pak čeká Opavu výjezd do Svitav, dále domácí zápas s USK, dva výjezdy do Prostějova a Pardubic a první část skupiny A1 zakončíme doma s Nymburkem. Poté budou následovat odvety s obráceným pořadatelstvím. Celá skupina A1 skončí 8.4.2020 a bude následovat předkolo play-off a samotné play-off. Kompletní los skupiny A1 si můžete prohlédnout zde.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.