20. 04. 2018

Jak jsme hráli ve čtvrtfinále

Hladký, i když mírně kuriózní postup do semifinále mají za sebou opavští basketbalisté.


Hladký, i když mírně kuriózní postup do semifinále mají za sebou opavští basketbalisté. Tým BK Olomoucko přejeli hladce 4 - 0, i když to bylo v pěti hracích dnech. Tím jedním dnem navíc byla tato středa, kdy se dohrávalo původně předčasně ukončené a následně zkontumované čtvrtfinálové utkání č. 2.

Naši kluci se ale nenechali rozhodit a soustředěnými výkony v Prostějově převážili misky vah na svou stranu a středeční dohrávka jejich dominanci potvrdila. Soudržnost týmu, silná lavička a velká podpora fanoušků, to byly důležité faktory našeho suverénního postupu do semifinále.

"Smekám před našimi hráči. Nerozhodilo je nic v podivné serii a jasně přehráli celek Olomoucka čtyři nula. Diváci byli opět vynikající a pomohli nám k postupu do semifinále," vysekl po posledním zápase poklonu svému týmu i fanouškům trenér Petr Czudek.

Postup je samozřejmě kolektivním dílem, přesto určitě nezaškodí podívat se na některé individuální statistiky. Bodově táhli tým hlavně Luděk Jurečka s 63 a Martin Gniadek s 61 body. Třetím do party nejlepších střelců byl Kuba Šiřina, který nastřílel 55 bodů. Luděk Jurečka navíc absolvoval čtvrtfinále s úspěšností trojek skoro 70 procent, když z 23 střel byl úspěšný hned 16x!

Pod koši suverénně vládl Vašek Bujnoch, který zaznamenal celkem 30 doskoků, po 14 si připsali Filip Zbránek a Jakub Šiřina, v počtu asistencí pochopitelně kralovala dvojice Kuba Šiřina (28) a Radek Kouřil (23), 17 finálních přihrávek šlo na konto Radima Klečky.

Pomyslnou korunu nejužitečnějšího opavského hráče čtvrtfinále získal Martin Gniadek s průměrným ratingem 18.5 před Jakubem Šiřinou (16.0) a Vaškem Bujnochem (15.3).

Důležitější než individuální statistiky je ale úspěšný týmový výsledek. Naši basketbalisté teď mohou v klidu vyhlížet svého semifinálového soupeře. Na něj si ale ještě pár dnů počkají. Série Děčín - Svitavy je zatím 2 - 3, Pardubice stejným poměrem vedou nad Ústím nad Labem. Další zápasy jsou na pořadu 21.4. ve Svitavách, resp. 22.4. v Ústí nad Labem.

"Obě série, hlavně pak Pardubice – Ústí, se vyvíjí hodně zajímavě. Soupeře si nevybíráme, je nám jedno, kdo nám vyjde. Chceme do finále. Máme fantastické diváky, udělali žluté peklo i v Prostějově. Věřím, že na semifinále jich přijde ještě více," řekl za všechny Luděk "Larry" Jurečka.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.