08. 04. 2022

Jak jsme si vedli před play-off

Do zahájení vyřazovací části chybí ještě více než týden, takže je čas na statistiky

Naši basketbalisté půjdou do vyřazovacích bojů ze druhé příčky, takže v případě postupů budou mít ve čtvrtfinále i semifinále výhodu většího počtu zápasů na domácí palubovce. Jak si vedli jednotliví členové kádru v základu a nadstavbě?

Co se nastřílených bodů týká, je na tom nejlépe kapitán Jakub Šiřina, který za zápase dává v průměru 15.6 bodu. To mu v hodnocení hráčů KNBL stačí na 9. místo. Na druhou klubovou příčku se vyšplhal Mattias Markusson s průměrem 13.6 bodu, třetí je s průměrem 9.8 bodu Martin Gniadek.

V užitečnosti ale již vládne švédský dlouhán, který má průměrný rating 24.4 a je v hodnocení všech hráčů KNBL druhý za Torinem Dornem z Jindřichova Hradce, který ale odehrál jen 18 zápasů. Jakub Šiřina (17.7) je celkově 11., třetím "nejužitečnějším" Opavanem je Martin Gniadek (10.8). Matty také drží letošní rekord KNBL, když jeho rating v zápase s Královskými Sokoly měl hodnotu 49.

Pokud jde o doskoky, tady se není třeba ani dívat do tabulek. Mattias Markusson s průměrem 11.6 doskoku za zápas suverénně vládne celé KNBL, v Opavě je druhý Honza Švandrlík (4.3), za ním jsou s průměrem 3.9 Martin Gniadek a Kuba Slavík. Matty má na svém kontě také 45 bloků za 36 zápasů a 20x dosáhl na double-double.

Nejlépe asistujícím hráčem je Jakub Šiřina (6.0 as./záp.), za ním je Radek Kouřil (5.1) třetím nahrávačem je Martin Gniadek (2.8). Šířovi jeho průměr stačí na 5. místo v KNBL, Radek Kouřil je devátý.

Tolik ve stručnosti o jednotlivcích v našem dresu. Basketbal je ale samozřejmě hra kolektivní, takže výše uvedené údaje jsou důležité jen v kontextu týmových výsledků. A v tomto směru se Opavě i v této sezóně daří.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.