19. 05. 2018

Jak se bude hrát příští ročník KNBL

Letošní sezóna nejvyšší soutěže ještě neskončila, ale již se ví, jaký hrací systém bude v té příští.

Letošní sezóna nejvyšší soutěže ještě neskončila, ale již se ví, jaký hrací systém bude v té příští.

Hrací systém přináší některé změny. Základní část bude stejná jako doposud. Na 12 týmů čeká dvoukolový systém, po němž se bude "startovní pole" dělit. Do skupiny A1 ale postoupí nejlepších 8 týmů, které spolu budou hrát nadstavbu opět dvoukolově. Zbylé 4 celky budou hrát skupinu A2, ale čtyřkolovým systémem, aby všechny kluby sehrály zhruba stejný počet zápasů.

Po ukončení nadstavbové části odehrají celky na 7. – 10. místě předkolo play-off na dva vítězné zápasy (7. proti 10. a 8. proti 9.). Následovat budou čtvrtfinále a semifinále na čtyři vítězná utkání, finále se odehraje na tři vítězství, zápas o 3. místo zůstává na dvě vítězství. Z termínové listiny tak vypadla fáze play-out, prolínací soutěž o Kooperativa NBL zůstává. 

Tento systém, který si odhlasovala 15.5. Asociace ligových klubů, by měl platit až do roku 2021, ale vše ještě podléhá schválení Výboru ČBF. "Diskuze o systému byla dlouhá, ale věcná. Není to jednoduché rozhodnutí. Už jen to, že se kluby shodly na tříleté fixaci systému, hovoří za věcnost dnešní diskuze," okomentoval jednání zástupců klubů předseda ALK Tomáš Kotrč.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.