16. 02. 2017

Jaké bude pokračování 1. ligy mužů

I druhá nejvyšší basketbalová soutěž mužů dospěla do nadstavbové části. Jaký bude její další průběh?

I druhá nejvyšší basketbalová soutěž mužů dospěla do nadstavbové části. Jaký bude její další průběh?

První tři týmy z každé základní skupiny vytvořily skupinu C. Vzájemné zápasy se započítávají, takže na každý tým čeká ještě 6 zápasů s týmy z druhé základní skupiny. Z té české postoupily týmy Královských Sokolů z Hradce Králové, Slavoj Litoměřice a nymburské béčko, z "našeho základu" se sem probojovali basketbalisté Zlína, SK UP Olomouc a také opavská rezerva. Skupinu zatím vede Zlín, který si přinesl 4 výhry, naši jsou s bilancí 1 - 3 před začátkem nadstavby na místě čtvrtém.

Podobně budou hrát ve skupině D týmy, které se umístily na 4. - 6. místě v základních skupinách. Zbylé celky vytvořily skupinu play-out, kde se jim započítávají všechny dosavadní výsledky a sehrají zápasy s týmy z druhé základní skupiny. Družstvo na konečném 19. místě bude hrát baráž o účast v 1.lize mužů 2017/2018 s vítězi skupin 2. ligy o dvě postupová místa. Tým na 20. místě sestoupí přímo do 2. ligy mužů.

Po odehrání nadstavby (skupiny C a D) sehrají družstva předkolo play-off na dvě vítězná utkání systémem 1-1-1; prvé utkání se sehraje na hřišti lépe postaveného družstva po nadstavbě. Složení předkola bude podle klíče 5 - 12, 6 - 11, 7 - 10 a 8 -9, první čtyři týmy skupiny C mají účast v play-off zajištěnu. Ty se  pak utkají s vítězi předkola play-off ve čtvrtfinále  na dvě vítězná utkání opět systémem 1-1-1. V play-off nastoupí nejlépe umístivší se družstvo po nadstavbě proti nejhůře postavenému vítězi předkola atd.; přičemž prvé utkání se sehraje na hřišti lépe postaveného družstva po nadstavbě.

Vítězové čtvrtfinále pak sehrají závěrečný turnaj Final 4, přičemž právo pořadatelství bude mít tým nejlépe postavený po nadstavbové části. Účastníci Final Four budou mít právo hrát  s 12. družstvem KNBL baráž o účast v KNBL 2017/2018. Ještě připomínáme, že minulý ročník 1. ligy mužů vyhrálo naše béčko (viz obrázek u článku), neúspěšnou baráž o KNBL pak sehráli s Jindřichovým Hradcem Královští Sokoli.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.