30. 12. 2015

Jakub Blažek: "Diváci nám pomohli"

Nedílnou součástí týmu, který se vypořádal s Ostravou, byl v úterý i Jakub Blažek.

Nedílnou součástí týmu, který se vypořádal s Ostravou, byl v úterý i Jakub Blažek.

Kuba se po slabším začátku rozehrál a přispěl k demolici NH 9 body a 4 doskoky. Nálada po zápase byla dobrá, takže s rozhovorem nebyl žádný problém.

Jakube, dnes dobrý začátek, pak trápení a nakonec exhibice.
Je to tak. Bylo to derby, navíc po svátcích, to je vždycky takové nevyzpytatelné. Začali jsme dobře, ale hodně nás zlobili Čiž s Kerrem. Naštěstí jsme to do poločasu dotáhli, v šatně jsme si řekli, co máme zlepšit a také, že dva hráči nám nemůžou dělat takové problémy. Ve druhé půli jsme zlepšili obranu a i s pomocí diváků jsme šli přes ně. Padly nám nějaké střely z dálky, hlavně Luďa Jurečka dal snad 3 nebo 4 po sobě. Tam se lámal chleba a i když to nebylo ještě rozhodnuté, tak Ostravě, která hrála v úzké rotaci, pak asi došel dech.

Už jsi nakousl, že dnes byla opět skvělá atmosféra, jako na play-off.
To ano, chtělo by se říci, že výročí by se mělo slavit častěji. Ale doufám, že návštěva bude zase brzy taková jako dnes, i když v Opavě je atmosféra vždycky super.

Myslíš si, že kluci, kteří přišli z Ostravy, byli třeba přemotivovaní?
To si nemyslím. Jsou to zkušení hráči, to třeba ukázal Luďa Jurečka svými trojkami. Kluci do toho dali všechno a nějaké situace prostě vyplynuly ze hry. Zvýšenou motivaci asi měli, ale přemotivovanost bych tam neviděl.

Tobě začátek zápasu moc nevyšel, ale pak jsi se rozehrál k výbornému výkonu.
Tak je pravda, že bych asi potřeboval nákupní tašku na balón nebo k němu přišít uši. Nějak jsme ho nemohl zpočátku pořádně chytit. Ale pak se to snad zlepšilo.

Nový rok přivítáte na 4. místě, pak čekají dva výjezdy.
Bude to zase po trochu delším volnu, tak uvidíme. Samozřejmě do Ústí je daleká cesta, ale určitě tam jedeme vyhrát. Pak nás čekají Pardubice, jednou jsme tam už vyhráli, tak proč to nezkusit znovu.

Díky moc za rozhovor a do roku 2016 přeji hodně štěstí osobního i sportovního!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.