25. 05. 2018

Jakub Blažek: "Hodně mě to dojalo"

Hezké překvapení bylo během finálového zápasu s Nymburkem přichystáno na Jakuba Blažka.

Hezké překvapení bylo během finálového zápasu s Nymburkem přichystáno na Jakuba Blažka. Ten strávil v opavském dresu dlouhých 12 sezón a byl i členem bronzového týmu ze sezóny 2013/14.

Léta však nezastavíš a tak se Kuba, který 25.6. oslaví 38 let, basketbalově vrátil v právě uplynulé sezóně do rodného Krnova, kde patří k oporám druholigového BK Krnov, kde stále válí a byl s průměrem 27.5 bodu na zápas jasně nejlepším střelcem týmu.

Po finálovém utkání jsem Jakuba vytáhl z víru hráčů a fanoušků a trochu ho vyzpovídal. Byl jsem za to odměněn nejen rozhovorem, ale také douškem výtečného destilátu.

Kubo, je po finále. Nejprve se tě zeptám na tvé dojmy ze zápasu, který jsi sledoval.
Nymburk od začátku ukazoval svoji sílu, zdálo se mi, že kluci jsou až moc nahecovaní a to je asi svazovalo. Myslím, že všichni chtěli odvést maximum, ale nebylo to bohužel to, co si všichni představovali. Ale atmosféra byla úžasná a všichni na to budou určitě ještě dlouho vzpomínat. Je to obrovský úspěch opavského basketbalu a výkony týmu v sezóně se mi moc líbily.

A není ti trochu líto, že jsi u toho nebyl přímo na palubovce?
Na jednu stranu ano, ale můj čas už prostě uplynul. Kluci hráli výborně celou sezónu, zaslouženě postoupili až do finále. Tohle už byla taková třešnička na jejich dortu a já jsem si to užíval už jen jako divák.

Věděl jsi, že se chystá dnes takové rozloučení?
Právě že vůbec. Já jsem vzhledem k práci ani nevěděl, jestli se tu vůbec dostanu. Žena to přede mnou utajila a dobře maskovala a jak jsem říkal už v poločase při rozhovoru, hodně mě to dojalo. Jsem za takové rozloučení opravdu moc rád.

Teď tedy basketbalově působíš v Krnově?
Ano, basketbalově působím v Krnově, ale pracuji v Opavě. Zatím tu soutěž, co jsem letos hrál, stíhám, takže hrát budu i nadále. Je to někdy boj s časem, protože tři děti a manželka zasluhují můj čas. To i vzhledem k těm letům předchozím, kdy jsem se jim tolik věnovat nemohl. Jak dlouho ale budu ještě hrát, to teď nedokážu říct.

A na trenérskou dráhu pomýšlíš?
Nevím. Může se stát cokoli, ale zatím toto téma nechávám takříkajíc volné.

Díky moc za rozhovor. Ať se tobě i rodině daří a ať tvá kariéra alespoň na výkonnostní úrovni pokračuje co nejdéle!

Foto: Deník / Petr Widenka

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.