18. 04. 2017

Jakub Blažek: "Musíme hrát, jako by to bylo 0:0"

První domácí čtvrtfinále jsme tentokrát rozebrali s pivotem Jakubem Blažkem.

První domácí čtvrtfinále jsme tentokrát rozebrali s pivotem Jakubem Blažkem. Výhra byla v úterý opravdu kolektivní záležitostí, od devatenáctibodového Radka Kouřila po Mirka Kvapila nechali na palubovce všichni co mohli. Samozřejmě se zápas hodnotil dobře.

Kubo, gratulace celému týmu k výhře. Mohl bys utkání shrnout?
Jsem za tu výhru před skvělým publikem strašně rád. Nebylo to nic jednoduchého, i když jsme ten rozdíl v podstatě stále drželi kolem deseti bodů. USK se ale nevzdává, což bylo vidět i v Praze. Dnes jsme si říkali, že od začátku musíme hrát svoji hru a vyvarovat se nějakých výkyvů. To se nám myslím podařilo.

Už jsi to nakousl. Diváci a domácí prostředí jsou silný faktor.
Byla to opravdu super atmosféra. Zítra by klidně mohlo přijít ještě víc diváků, to by bylo skvělé.

Ještě bych se vrátil do Prahy. Jeden den suverénní výhra, druhý den "suverénní prohra". Myslíš, že se to nebude opakovat?
Věřím, že ne, že to bude mít trochu jiný průběh. Je to už čtvrtý zápas a doufám, že si z toho prvního dvojzápasu vezmeme ponaučení. Nesmíme mít hlavy moc nahoře, což se nám trochu stalo v Praze. Zítra prostě musíme hrát, jako by to bylo 0 - 0 v sérii.

V první půli jste opět udrželi Bohačíka, což bylo asi jedním z klíčových faktorů, i když se ve druhém poločase přece jen rozstřílel.
Je to tak. On je rozdílovým hráčem, který dokáže ostatní strhnout. Dneska ho Filip Zbránek a Rosťa Dragoun dobře bránili a odvedli skvělou práci. Určitě to byl v dnešním zápase důležitý fakt.

Takže zítra si půjdete pro první čtvrtfinálový mečbol?
Určitě ano. Teď musíme trochu zregenerovat, dobře se vyspat a zítra se dobře připravit. Ale jak už jsem řekl, musíme hrát tak, jako by to bylo 0 - 0.

Díky moc za rozhovor a zítra hodně sil i štěstí všem!