17. 04. 2016

Jakub Blažek: "Pořád je to otevřená série"

Odvrácení prvního pardubického mečbolu jsme po zápase rozebrali s Kubou Blažkem.

Opět báječná atmosféra v Opavě a tentokrát i se šťastným koncem. To byl třetí zápas čtvrtfinále play-off. Jednou z kuriozit utkání bylo, že jeden z nejspolehlivějších opavských hráčů Jakub Blažek nedal ani bod, ale po zápase ho to ani moc nemrzelo, hlavní byl úspěch týmu.

Kubo, sezóna nekončí, takže dnes asi spokojenost.
Všichni jsme si to přáli, šli jsme za tím a tak to také dopadlo. Dali jsme do zápasu strašně moc energie, bylo to ubojované, spousta tvrdých soubojů o každý balón a nakonec vítězství pro nás. 

Nemrzí teď o to víc smolná porážka v Pardubicích?
Tak to se uvidí až na konci. Zatím je to pořád ozevřená série. Dva jedna by sice bylo lepší, ale to už nevrátíme, takže musíme hledět dopředu.

Dnes opět skvělá atmosféra, co říkáš?
Je to tak. Nebylo slyšet vlastního slova, skandovalo se, myslím, že jsme k tomu dali trochu podnět. Nevím, jestli to byl pěkný basket, ale určitě jsme do toho dali energii a bojovnost, což diváky taky trochu zvedlo ze sedadel. Odměnou jim i nám byla výhra.

Dneska jste nevypustili ani jeden souboj, což v prvním zápase trochu chybělo.
To je pravda. V tom prvním zápase nás asi trochu svazovalo, že jdeme ze 4. místa a začínáme doma. Trošku nám trvalo, než jsme se s tím srovnali a hráli jsme moc profesorsky a to na play-off nestačí. 

Tentokrát bojovali všichni, ale tobě už se asi dlouho nestalo, že nedáš v zápase ani bod.
Nevím, čím to bylo, dneska jsem byl prostě na suchu. Snažil jsem se, ale balóny mi padaly z rukou, nespadla mi tam ani volná střela, takže jsem moc rád, že to kluci zvládli i bez mých bodů. 

A jak se připravit na další zápas v Pardubicích?
Musíme zůstat u toho, co bylo dneska a vzít si i to dobré ze zápasu v Pardubicích. Teď si musíme odpočinout, trošku provětrat hlavu a v pondělí už zase začít přípravu a soustředit se na ten čtvrteční zápas.

Díky moc za rozhovor a ať se tady za týden opět setkáme při pátém čtvrtfinále!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.