23. 10. 2016

Jakub Blažek: "Svitavy se držely dobře"

Zápas se svitavskými Tury jsme tentokrát probrali s opavským pivotem Jakubem Blažkem.

Zápas se svitavskými Tury jsme tentokrát probrali s opavským pivotem Jakubem Blažkem.  Jakubových devět bodů, sedm doskoků a pět získaných faulů přispělo k výrazné výhře na Svitavami. Jak jsme se ale shodli, zápas to jednoduchý vůbec nebyl. 

Kubo, dnešní výsledek vypadá jasně, ale boj to byl těžký, že?
Je to tak. Rozhodující náskok jsme si udělali až v poslední čtvrtině, kdy Mírovi Kvapilovi chytly saze a spadlo mu tam všechno. Svitavy se ale jinak držely dobře a my i vlastními chybami jsme je pořád udržovali ve hře.

Dneska byly excelentní trojky, ale šestky se poslední dobou moc nedaří. Čím to je?
To nevím. Asi je to trošku v hlavě, moc o tom přemýšlíme. To se prostě někdy stává. Takže buďme rádi za ty trojky a za vítězství a šestky zase přijdou.

Na doskoky jste nakonec těsně vyhráli, ale ze začátku to tak nevypadalo.
Létalo nám to tam mezi rukama a neměli jsme balón pod kontrolou. Svitavy zpomalovaly hru, hodně si doskakovaly a to nás stálo lepší poločasový výsledek. 

Diváky vyvolávaná stovka nakonec padla, ale vypadalo to, že ji nikdo nechce dát. Až ty jako zkušený matador jsi se toho ujal.
Stovku chce každý dát, ale nejlépe aby ji dal někdo jiný (smích). Nakonec to vyšlo na mě a byla by ostuda, abych to z takové pozice nedal. 

Teď vás čeká Prostějov, tam to bude asi hodně těžké.
Prostějov, přestože avizovali, že nebudou mít takové ambice jako v minulých sezónách, ukazuje svými výsledky, že to tak špatné nebude. Bude to u nich těžký zápas. V přípravě jsem s nimi hráli a bude záležet na každém míči, každém doskoku.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí v dalších zápasech!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.