01. 03. 2019

Jakub Houška: "Děkuji opavským fanouškům!"

Na palubovce ho už neuvidíme, na lavičce Děčína ale ano. Jakub Houška začal novou éru svého basketbalového života.

Na palubovce ho už neuvidíme, na lavičce Děčína ale ano. Jakub Houška začal novou éru svého basketbalového života.

Jakub "Kouba" Houška s koncem minulé sezóny pověsil basketbalové boty na hřebík, ale u svého milovaného sportu zůstal. Stal se asistentem trenéra Pavla Budínského v Děčíně. Protože v sobotu budeme hostit právě "Válečníky", požádal jsem ho o krátký rozhovor a Kouba, jak je už u něj tradicí, mi ochotně vyhověl.

Jakube, z hráče jsi se stal asistentem trenéra. Jak to zvládáš?
Je toho hodně nového, musím si zvykat na spoustu nových věcí a není to jen basketbal, ale i to ostatní. Myslím, že v rámci možností to zvládám. Snažím se pomáhat, snažím se učit a snad budu jednou dobrým asistentem (smích).
 
A je stres větší, než když jsi zápasy prožíval jako hráč?
Jak se to vezme. Je to především úplně jiný pohled, klidnější, rozumnější a člověk to vidí vše trochu jinak. Neřekl bych ale, že jsem najednou někdo jiný. Prožívám to svým způsobem a snažím se kluky burcovat pořád stejně. Ono, když jednou milujete tu vítěznou emoci, tak bez ní nechcete být. A já jsem ji našel i v trenéřině a to je skvělé! 
 
Proti Opavě se vám daří v lize, ale v poháru jste s ní prohráli. Jak tipuješ sobotní zápas?
Je těžké tipovat. Ten zápas v Novém Jičíně nám nevyšel trochu v hlavě. Byl výborně rozehraný, ale poté jsme úplně odpadli. Doufám, že nyní vydržíme hrát celých 40 minut a nejlépe, jak dovedeme. Jestli to bude stačit na výhru se uvidí, ale rozhodně nejedeme do Opavy s poraženeckou náladou.
 
Opavě ani Děčínu vstup do A1 příliš nevyšel. Myslíš, že výhra v sobotu může být pro vítěze odrazovým můstkem k "lepším zítřkům"?
Těžko říct. A1 bude neskutečně vyrovnaná a to dokazuje i celý prozatímní ročník. Uvidíme, jak to bude vypadat na konci, ale každý bod bude velice důležitý a body z venku budou ceněné zlatem. 
 
Co bys na závěr vzkázal opavským divákům?
Chtěl bych jim především poděkovat a poklonit se za jejich fandění na poháru, když jsme hráli o bronz. Toto se v Čechách moc nevidí a opravdu smekám. Vždy do Opavy jezdím rád a i když je to tam těžké, má to vždy skvělou atmosféru.

Díky moc za rozhovor a hodně úspěchů při tvém novém působení na děčínské lavičce!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.