15. 03. 2017

Jakub Houška: "Do Opavy se těšíme!"

Před zápasem s Děčínem jsem požádal o pár slov kapitána BK Děčín Jakuba "Koubu" Houšku.

Před zápasem s Děčínem jsem tradičně požádal o pár slov kapitána BK Děčín Jakuba "Koubu" Houšku a ten mi, také již tradičně, ochotně vyhověl.

Zajímavostí basketbalové kariéry Jakuba Houšky je, že s bezednými koši začal až v 18 letech. Předtím se v Chomutově věnoval hokejbalu a i v něm patřil ke špičce, dokonce byl členem širšího reprezentačního kádru. Basketbal ale zvítězil a to bylo dobře nejen pro Děčín, ale i pro českou basketbalovou reprezentaci. Jak se tedy 207 cm vysoký a 102 kg vážící pivot BK Děčín, který má vlastní webové stránky o basketbalu www.koubasket.cz a rád poslouchá kapelu Divokej Bill, dívá na nadcházející utkání Opava - Děčín?

"Do Opavy je dlouhá cesta a tak bude pro nás důležité si dobře do zápasu nastavit hlavu. Případná výhra nám může hodně pomoci v udržení třetího místa, což si samozřejmě přejeme. Poslední dobou se o nás říkalo, že hrajeme špatně, ale myslím, že jsme dali ráznou odpověď v Kolíně, kde jsme vyhráli, ale především ukázali sami sobě, jak můžeme hrát," začal Jakub Houška.

"Do Opavy se těšíme, panuje tam vždy bouřlivá atmosféra a tak ze sebe člověk dokáže vydat mnohem více. V posledním zápase v Opavě jsme měli velký výpadek ve druhém poločase a toto nyní nemůžeme dopustit," dokončil kapitán "Válečníků".

Bude-li zpáteční cesta z Opavy do Děčína pro něj i pro jeho spoluhráče veselá či smutná, to bude jasné v pátek večer.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.