• BK Opava
  • Novinky
  • Jakub Mokráň obhajuje zlato. Chci být znovu první, řekl

  22. 03. 2024

Jakub Mokráň obhajuje zlato. Chci být znovu první, řekl

Bude obhajovat první místo! Opavský pivot Jakub Mokráň totiž loni v Brně na All-Star Game ovládl dovednostní soutěže 1 na 1. Na vlastní palubovce by v sobotu rád svůj triumf zopakoval. Věří v kouzlo opavských diváků. Jak sám přiznal, na Slovensku obdobnou akci nezažil.

„Na sobotu se těším. Bude plná hala. Věřím, že atmosféra bude daleko lepší než před rokem v Brně. Všichni si to náramně užijeme a hlavně se nikdo nezraní,“ řekl na úvod slovenský reprezentant Jakub Mokráň. „Když jsem byl mladší, tak jsem takovou akci viděl jako divák. Na Slovensku ale nic podobného nemáme,“ dodal.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Prievidze si dobře uvědomuje, že obhajoba loňského prvenství bude těžká. „Společně se mnou byli nominováni hodně dobří frajeři,“ podotkl.

Kdo jsou konkurenti opavského pivota? Štěpán Borovka (Sršni Photomate Písek), Gregory Lee (Basket Brno), Pavel Novák (BC GEOSAN Kolín), Jase Townsend (BK REDSTONE Olomoucko), Lesley Varner (SK Slavia Praha), Elyjah Williams (NH Ostrava) a Anthony Walton (BK ARMEX Děčín).

„Největší respekt budí Anthony Walton z Děčína a brněnský Gregory Lee. S nimi to bude hodně složité. Klíčová bude střelba z dálky,“ míní Jakub Mokráň. „V tom je třeba Walton hodně silný,“ zvedá prst opavská opora. „Bude to hodně fyzické náročné, rozhodovat bude trošičku i štěstí. Každopádně půjde o vyrovnané souboje,“ má jasno slovenský basketbalista.

Loňské vítězství Jakuba Mokráně pořádně nakoplo. Nakonec byl klíčovým hráčem Slezanů v boji o mistrovský titul. „Kdyby se vše opakovalo, vůbec bych se nezlobil,“ zakončil.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.