14. 09. 2015

Jakub Šiřina bude Opavě dál chybět

V přípravě na nový ročník Kooperativa NBL se bude muset trenér Petr Czudek i nadále obejít bez našeho prvního rozehrávače ...

V přípravě na nový ročník Kooperativa NBL se bude muset trenér Petr Czudek i nadále obejít bez našeho prvního rozehrávače Jakuba Šiřiny.

Šířova absence je ale z kategorie těch příjemných. Kuba je totiž součástí našeho reprezentačního celku, který se na ME postaral o jedno z velkých překvapení. Po postupu z třetího místa skupiny D, která se hrála v lotyšské Rize, totiž naši basketbalisté v osmifinále senzačně vyřadili favorizované Chorvaty jednoznačným poměrem 80:59, když si Jakub Šiřina mohl vychutnat závěr tohoto zápasu přímo na palubovce.

Ve středu čeká na český tým další z velkých favoritů na titul Srbsko, ale ani případná porážka našeho celku pro něj neznamená konec šampionátu. Ve Francii se totiž bude hrát i o umístění na 5.-8. místě, takže naši reprezentaci čekají v každém případě ještě tři zápasy, ať již ve hře o medaile nebo o konečné umístění. Ve hře je účast na olympiádě v Riu, na kterou přímo postoupí oba finalisté, celky na 3. - 7. místě si zajistí účast v olympijské kvalifikaci, kam by se za určitých okolností mohl dostat i tým z 8. místa.

I když Jakub Šiřina sbírá na ME minuty jen poskrovnu (zatím jich odehrál celkem 10), je nedílnou součástí týmu a účast na evropském šampionátu bude pro něj jistě velkou školou a přínosem. Je to také ocenění opavského basketbalu. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.