22. 05. 2022

Jakub Šiřina: Byla to zasloužená výhra

Nádherný basketbalový večer, okořeněný výhrou Opavy před rekordní ligovou návštěvou, jsem probral s Jakubem Šiřinou

Šířa, který musel odehrát skoro 39 minut, táhl jako správný kapitán svůj tým k vítězství. Byl s 20 body nejlepším opavským střelcem, k tomu přidal 2 doskoky, 6 asistencí a 8 získaných faulů. Během našeho rozhovoru se ještě stačil neúnavně podepisovat fanouškům i fotit se s nimi.

Šířo, dneska obrovská gratulace všem. Byl to od vás heroický výkon.
Myslím si, že rozhodl náš vstup do zápasu. Vlétli jsme do toho bez bázně a hany a získali si dvouciferný náskok. To asi Nymburk při naší absenci v kádru nečekal. Jasně jsme ukázali, že nedáme nic zadarmo, bojovali jsme všichni na doraz a vítězství jsme si zasloužili. 

Hráli jste bez 5 hráčů základní rotace. Jak moc se to na vás podepsalo?
Je to náročné fyzicky, zvláště při tom stylu, který hraje Nymburk. Myslím si ale, že jsme se s tím popasovali dobře. Město i klub si to finále zasloužilo a je skvělé, že se nám to dnes povedlo.

Chybělo sice 5 hráčů, ale ten šestý byl dnes vynikající, co říkáš?
Je to pravda, já nemám slov. Na konci zápasu jsem měl slzy na krajíčku, ta atmosféra byla fantastická a já jsem strašně rád, že to letos bude ještě jednou. 

Takže teď pojedete do Nymburka, ale zdálo se, že další zdravotní problémy má Larry.
Larry tam dostal do nosu, nevím jestli to nemá zlomené. Já už se ani nebudu modlit, aby to nebylo nic vážného, protože tady už člověk neví. Doufám, že to dopadne dobře. 

Nymburk chtěl slavit už v úterý doma, ale vy jste dostali do Opavy finále č. 4. 
Loni byla finálová série na dva zápasy, letos se to změnilo na tři. My jsme samozřejmě rádi, že jsme jim tu cestu za oslavou ztížili. Fakt nemám slov, jsem neskutečně dojatý, že jsme dnes vyhráli. Dnešní atmosféra byla euroligová, takže obrovský dík fanouškům.

Obrovskou pochvalu zaslouží všichni, ale zvláště ty, protože až na jednu minutu jsi neslezl z palubovky.
Já jsem to věděl už před zápasem a Čouda mě připravoval na to, že tam bude hrozit čtyřicítka. Naštěstí mi kluci pomohli, občas vyvážel Larry, Sláva nebo Zelo, takže to neviselo čistě na mně. Jsem rád, že jsem vydržel, i když mi to dneska moc nepadalo, měl jsme špatné procento z oblouku a šestky. Jsem rád, že moje nedané šestky zápas nerozhodly.

Šestky ale dnes celé Opavě moc nešly.
Nechci se vymlouvat, ale celou sezónu trénujeme a hrajeme bez zadních tribun a dnes byly vysunuté. To opticky zužuje hřiště. Fakt to ale neberte jako výmluvu, musíme šestky zlepšit. 

Dnes jste se vydali opravdu ze všech sil, takže regenerace buda asi náročná.
Co si budeme povídat, regenerace bude opravdu náročná, nejsme už nejmladší tým v lize. Bude to hodně individuální, zítra bude asi jen lehký trénink. Snad předejdeme zraněním, i když se to asi moc nedá. Je to prostě závěr sezóny, je to náročné, ale výhra a vědomí, že budeme ještě jednou hrát před fanouškama nás nabudilo. Snad se dá do kupy Švandys, u Kuřky to moc reálně nevidím. Doufám, že to budeme moci odehrát v co největší rotaci.

Takže v úterý do Nymburka a ve čtvrtek do žlutého pekla v Opavě.
Přesně tak. V Nymburce to nebude jednoduché, ale oni nepočítali s tím , že by tu dneska prohráli. Určitě čekali těžší zápas, než finále č. 1, ale někde tam vzadu v hlavách nepochybovali o tom, že tu dnes vyhrají. Možná nás při pohledu na naši prořídlou sestavu podcenili, ale to mě vůbec nezajímá. Udělali jsme jim čáru přes rozpočet, teď budou pod tlakem, ale podle mě jsou dost zkušený tým na to, aby se s tím vyrovnali.

To bylo dnes vidět v poslední čtvrtině, kdy náš jedenáctibodový náskok stáhli v podstatě za dvě minuty.
Je to Nymburk, nemůžeme čekat, že je porazíme o 20 bodů. Vedli jsme dvouciferným rozdílem, oni to zdramatizovali. V závěru jsem sice nedal z pod koše, ale vyhodili jsme to krásně na Zelka a ten dal důležitou trojku. Snad se mnou budou všichni souhlasit, že to bylo zasloužené vítězství.

To zcela určitě. Ještě jednou díky všem za skvělý zápas, ať se daří nejen v Nymburce, ale také ve čtvrtek v Opavě!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.