30. 03. 2022

Jakub Šiřina: Dnes jsme to ubojovali

Jedním z hrdinů středečního dramatu se šťastným koncem byl náš kapitán Kuba Šiřina

Šířa zaznamenal 22 bodů (dvojky 10/6, trojky 4/2, šestky 6/4), přidal 5 doskoků a 9 asistencí a s koeficientem 32 byl MVP zápasu. Byl také autorem rozhodujícího koše s faulem, na který už hosté nenašli odpověď.

Jakube, gratulace k výhře v dnešním dramatu. Začátek excelentní, ale pak to začalo drhnout.
Začátek zápasu nám vyšel, vytvořili jsme si jedenáctibodový náskok, ale poměrně rychle jsme o něj přišli a stalo se z toho drama se šťastným koncem pro nás. Pardubice hrály skvěle, přestože musí hrát v užší rotaci, navíc dnes přišli i o Vrankoviće. Klobouk dolů, jak ten zápas zvládli, z naší strany to nebylo úplně optimální. 88 bodů není špatné číslo, ale v obraně nám to vázlo. 

Připadalo mi, že stejně jako v Hradci Králové nás soupeř, hlavně v prvním poločase přestřílel z perimetru.
Nevím přesná procenta, ale je pravda, že nám to dnes z oblouku moc nepadalo, kdežto Pardubice trojky dávaly. My, když nedáváme z perimetru to číslo, na které jsme zvyklí, tak se trápíme a dneska to bylo vidět. Naštěstí jsme to nakonec ubojovali.

Co bys řekl k divákům, kteří vás ani dnes "neopustili" a hnali vás až do konce?
Byla to super atmosféra a já doufám, že se to bude ještě stupňovat, protože brzy přijde play-off. Je strašně fajn hrát před takovou kulisou, kdy všichni tleskají, fandí a užívají si s námi ty emoce. Nám to vlévá energii do žil a je opravdu super před takovými fanoušky hrát.

Teď pojedete do Nymburka, ale hlavní asi pro vás bude pondělní zápas s Ústím, co myslíš?
Nechci říci, že by pro nás nebylo utkání v Nymburce důležité, ale hrajeme sobota - pondělí, takže někde trochu sil pošetřit musíme a ten nejdůležitější zápas je opravdu ten pondělní, který musíme a chceme vyhrát. Nechceme spoléhat na ostatní výsledky a chceme si to druhé místo uhrát sami. 

Doufejme, že v pondělí bude plný dům a vy dáte konečné razítko na to druhé místo.
I já doufám, i když pondělí je takový netradiční termín, na který lidi nejsou zvyklí. Ale podle předpovědi počasí má být škaredě, takže kdy jindy přijít do haly, než když je venku hnusně. Takže věřme, že návštěva bude ještě větší než dnes a fanoušci nás za tím druhým místem poženou.

Díky moc za rozhovor a ať druhou příčku uhájíte!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.