28. 11. 2019

Jakub Šiřina míří do Kanady

Nejedná se ovšem o exotický přestup našeho kapitána. Ve hře je kvalifikace na OH 2020 v Tokiu

Nejedná se ovšem o exotický přestup našeho kapitána. Ve hře je kvalifikace na OH 2020 v Tokiu.

Ta byla již rozlosována a velkou radost z ní zástupci českého basketbalu asi nemají. Los je poslal na jediné místo mimo Evropu až do daleké kanadské Victorie. Tam se v červnu 2020 utkají nejprve ve skupině B, kde kromě České republiky budou hrát Uruguay a Turecko. První dva týmy postoupí do semifinále, kde je budou čekat nejlepší dva ze skupiny A, v níž hrají Řecko, Čína a domácí Kanada.

Protože do Tokia postoupí, stejně jako z dalších turnajů v Bělehradě, Kaunasu a Splitu, pouze vítěz, je jasné, že postup českých basketbalistů by byl malým zázrakem. Ovšem vystoupení našich reprezentantů na MS v Číně potvrdilo, že nic není nemožné.

"Nešlo čekat nic lehkého, tohle jsou top týmy světa. Už jsme si na těžké losy zvykli a ukázali, že můžeme hrát proti jakémukoli týmu a porazit kohokoli na světě. Mluvíme tu o jediném týdnu v červnu, a pokud budou všichni zdraví a ve formě, může se stát cokoli, byť nejsme favority," potvrdil po losu trenér Ronen Ginzburg.

Vojtěch Hruban z losu nadšený rozodně nebyl: "Když jsme se po mistrovství světa bavili, že olympiáda je ještě daleko, tak teď se asi ještě víc vzdálila. Ta skupina je asi nejtěžší ze všech. Nejen že budeme hrát zase daleko od domova proti týmu, který postaví to nejsilnější, co má, což je výběr z mnoha a mnoha hvězd NBA, k tomu jsme dostali ještě Řecko a Turecko, kteří budou mít velkou motivaci nás porazit. I oni budou určitě mít silné týmy. Uruguay je trochu neznámá. Čína bude chtít odčinit to nepovedené mistrovství a taky postoupit."

Uvidíme, jak to vše nakonec dopadne. Kvalifikace začíná 23. června a pět dní později budou známi čtyři účastníci olympijských her, kteří doplní již kvalifikovanou osmičku. Nestane-li se nic neočekávaného, Kuba Šiřina by v nominaci neměl chybět.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.