• BK Opava
  • Novinky
  • Jakub Šiřina přepíná do trenérské role, na první sraz si bere Jáchyma Henzla

  02. 06. 2024

Jakub Šiřina přepíná do trenérské role, na první sraz si bere Jáchyma Henzla

Tým basketbalové Opavy má sice už po sezoně, nicméně hráči jsou stále v plném tréninku. Tento režim ale nově neplatí pro kapitána Jakuba Šiřinu. Opavského rozehrávače nyní čeká trenérská reprezentační mise, jejíž vrcholem bude evropský šampionát v polské Gdyni. A pozor – v širší nominaci figuruje i jméno našeho odchovance Jáchyma Henzla.

„V neděli odjíždíme do Kutné Hory, kde nás čeká první přípravný blok. Těchto kempů bude více, vrcholem pak bude evropský šampionát v Polsku,“ přiblížil Jakub Šiřina. „Bude to trošku náročné na cestování. Na druhou stranu se už těším. Bude to pro mě změna,“ pousmál se asistent Lukáše Pivody. Dva kempy jsou v Kutné Hoře, jeden v Nymburku. Do toho čeká na český tým i mezinárodní turnaj v Turecku. „Na dvou kempech budu mít i rodinu, což beru jako velké pozitivum,“ prozradil opavský rozehrávač.

V širší nominaci figuruje také jméno opavského odchovance Jáchyma Henzla. „Jáchyma beru na první kemp. Bude záležet na něm, zda se v týmu udrží. Myslím si, že v jeho silách je probojovat se do finálové dvanáctky hráčů. Bylo by fajn, kdyby se mu to podařilo,“ podotkl Jakub Šiřina.

Kuba ještě v uplynulém týdnu trénoval s Opavou, nyní musí přepnout do trenérské role. „Problém v tom nevidím. Loni jsem byl hodně nervózní, nyní už vím, co mě čeká,“ podotkl kapitán BK Opava.

Češi jsou nováčkem v áčkové skupině. „Jelikož jsme nováčkem, tak našim prvotním cílem musí být záchrana,“ zvedl prst reprezentační asistent. Mistrovství proběhne od 13. do 21. července.

Jakub Šiřina musel skousnout před časem vyřazení své Opavy už ve čtvrtfinále s Ostravou. „Bylo to zprvu těžké. Moc mě to štvalo. Je to ale za mnou. Je to sport, musíme myslet pozitivně,“ poznamenal kapitán BK Opava.

V pátek si Kuba Šiřina střihne i roli fotbalisty. Společně s Petrem Czudek byl nominován do týmu opavských osobností, který sehraje v hlavním hřišti Slezského FC zápas s Realem TOP Praha. „Musím přiznat, že se těším. Hraje se na velkém hřišti, s kopačkami na nohou, navíc před lidmi. Snad se neztrapním,“ pousmál se opavský kapitán.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.