28. 12. 2022

Jakub Šiřina: "Musíme to zlomit"

Vydřenou výhru nad Sokoly jsem probral s opavským kapitánem Kubou Šiřinou

Šířa k vítězství vydatně přispěl, když zaznamenal 20 bodů, 11 asistencí a 3 doskoky (val. 28). 

Kubo, dneska to vyšlo, ale byla to těžká šichta, co říkáš?
Těžké utkání. My se momentálně nenacházíme v herní pohodě, potřebujeme to nějak zlomit. A to nejen dnešní výhrou, ale i na tréninku. Musíme zvolit jiný přístup, aby se všechno v dobré obrátilo. Dneska jsme si to zase sami zkomplikovali. My nezapomněli hrát basket, my akorát darujeme soupeřům jednoduché body, kdy uděláme zbytečné ztráty a oni z toho mají dvojtaktové cvičení. Místo toho, aby to bylo v naší režii a o patnáct dvacet bodů, tak dáme soupeři čichnout. Nemáme takovou fazónu, kdy není problém dotáhnout i ztrátu třeba 15 bodů. Takže těžké utkání, ale jsme rádi, že jsme to urvali.

Trochu provokativní otázka: kam se poděla ta stará dobrá Opava?
Myslím si, že fanoušci, kteří sledují basket pravidelně, vidí, že ten zásah do týmu byl letos větší. Skončili tři hráči základní pětky, tři noví přišli. Pak nás kosila zranění, odejít kůli tomu musel nakonec Dontay Bassett. Samozřejmě se najdou ti, kteří si říkají proč nehrajeme tak jako loni. Takže tady je odpověď na tu otázku.

Dneska to byl kolektivní výkon, nad kterým asi čněly Larryho trojky.
Tak Larry je nejlepší trojkař, jakého jsem měl možnost poznat. Jsme moc rádi, že dneska přispěl obrovskou měrou k naší výhře. V prvním poločase jsme těch trojkových střel měli hodně, ale neproměňovali jsme je tak, jak jsme zvyklí. Myslím, že ve druhé půli nám tam zase spadlo něco navíc, takže se to srovnalo. Když budeme proměňovat trojky, tak se nám bude líp hrát a budeme mít i prostor pro nájezdy a ta hra bude mnohem variabilnější.

Takže teď trochu volna a za týden čeká Ostrava, které máme co vracet.
O tom žádná, máme jim opravdu co vracet. Jak už jsem zmiňoval, nejsme teď v žádné top formě, takže musíme na tréninku tvrdě makat a věřím, že to zase přijde. V Ostravě nás čeká zase těžký zápas, Enháčko natrefilo na kvalitní cizince a hrají lepší basket než loni a i nás tady porazili. Takže jim určitě máme co oplácet. Ale musíme se soustředit hlavně na sebe a svůj výkon a ne na to, jestli máme komu co vracet.

Díky moc za rozhovor a hodně zdraví a úspěchů v roce 2023!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.