07. 11. 2018

Jakub Šiřina: "Dělali jsme zbytečné chyby"

Po utkání s celkem PAOK jsem krátce vyzpovídal Jakuba Šiřinu.

Po utkání s celkem PAOK jsem krátce vyzpovídal Jakuba Šiřinu. "Šířa" zatížil konto soupeře 14 body, přidal i 3 asistence a 1 doskok, ale po zápase spokojený nebyl.

Kubo, dneska to opět nevyšlo, ale myslím, že se nemáte za co stydět.
Tak to, že se nemáme za co stydět, můžeme pořád omílat kolem dokola, ale dneska jsme mohli předvést trošku lepší výkon. V prvním poločase nám to tam padalo s vysokým procentem, ale ve druhé půli jsem to bohužel nedokázali zopakovat. Dělali jsme zbytečné chyby, jednoduché dorostenecké ztráty, kdy jsme jim to doslova dávali do rukou a oni nás trestali. Je to prostě mančaft na jiném levelu a každou chybu trestá. Věděli jsme, že je to tým trojkařů a přesto jsme je neuhlídali.

Jak už jsi říkal, první poločas a hlavně první čtvrtka, to byla fantazie.
Padlo nám tam hodně trojek, což nám zvedlo sebevědomí, ale bohužel jsme o to vedení strašně rychle přišli. Myslím si, že kdybychom ten náskok kolem deseti bodů udrželi i v poločase, tak to mohlo vypadat jinak. Bohužel jsme o to vedení těmi našimi chybami přišli a bylo to poločasových mínus dva. Prostě opět škola basketu.

Co říkáš na dnešní diváckou kulisu?
Nečekal jsem, že přijede tolik řeckých fanoušků a zaplní celý jeden sektor. Určitě přispěli k té skvělé atmosféře, která tady byla. Bylo by fajn, kdyby to tak bylo i jindy. Ale já věřím, že se ta dnešní atmosféra ještě zopakuje.

Pomohlo vám, že někteří jste nejeli do Děčína?
O tom, jestli to pomohlo nebo nepomohlo, můžeme jen spekulovat. Ale při tom náročném programu je třeba někdy pošetřit síly a teď to vyšlo na ten Děčín. Sedm hodin v autobusu po náročné cestě z Izraele není nic příjemného. Takže trenér se rozhodl takhle. My teď musíme zase přepnout na českou ligu, s tím máme docela problém, protože neumíme předvést takovou bojovnost a nasazení, jaké předvádíme v Lize mistrů. To se pořád učíme.

Ztráta byla, že nemohli hrát Vašek Bujnoch a Rosťa Dragoun.
To je pravda. Dragi i Venca jsou hráči do základní sestavy, takže určitě chyběly jejich body i bojovnost. My ostatní jsme se s tím museli porvat. Doufám, že se dají brzy do kupy a zase naskočí.

Ve čtvrtek čeká Brno. Nebudou po dnešním náročném zápase chybět síly?
Já doufám, že ne. Záleží na každém, jak se k tomu postaví ohledně regenerace. Hlavně si to nesmíme připouštět v hlavách, že jsme nějak unavení. Myslím, že jsme dost zkušený tým, abychom to zvládli.

Díky moc za rozhovor a ať se v dalších zápasech daří!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.