19. 04. 2017

Jakub Šiřina: "Do Prahy pojedeme pro výhru!"

Opava si vybojovala čtvrtfinálový mečbol a opět to byl kolektivní výkon.

Opava si vybojovala čtvrtfinálový mečbol a opět to byl kolektivní výkon.  Přesto tentokrát vynikli MVP zápasu Viktor Cvek a hráč s nejvyšším ratingem Kuba Šiřina. A právě s naším kapitánem jsme po utkání celý úspěšný večer krátce rozebrali. Šířa při rozhovoru stačil ještě přijímat gratulace a rozdávat autogramy.

Kubo, velká gratulace k výhře týmu i tobě osobně. Jaké to dnes podle tebe bylo?
Věděli jsme, že to bude úplně jiné utkání než včera, že to bude o hodně těžší. To se ze začátku potvrdilo, poločas byl o dva body, naštěstí jsme ve třetí čtvrtce předvedli fantastickou obranu, vytvořili si dvojciferný náskok a ten už jsme udrželi.

Včera jste rozhodli na začátku, dnes v průběhu třetí čtvrtky. Neměli jste trochu obavy, že by se mohl opakovat druhý pražský zápas?
Tak kdybychom si tohle připouštěli, tak dneska prohrajeme o dvacet. Myslím, že na tohle nikdo vůbec nemyslel. V šatně před zápasem jsme si řekli, že stav je 0:0 a když předvedeme takovou obranu jako včera, tak vyhrajeme. To jsme předvedli, jsme rádi, že to máme 3 - 1. Budeme mít uvolněnou hlavu, USK bude pod tlakem, na Folimanku přijedou ještě naši fanoušci, takže si do Prahy pojedeme pro výhru.

Obrana, hlavně opětovné udržení Bohačíka, který neslezl z placu, ale dal v první půli snad jen jeden bod, se zase ukázalo jako strašně důležité.
Je to přesně tak. Filip Zbránek na něm odvedl v obraně perfektní práci, Boči měl málo bodů, nakonec dal jen deset. Na to, že hraje 40 minut a má většinu času balón v ruce, je to fantastické. Klobouk dolů před Filipem, ale i před Dragim, který se na něm střídal a odvedl také velké penzum práce.

Ještě bych se vrátil k divákům. Na tiskovce včera Bohačík řekl, že konečně poznali opavské žluté peklo.
Diváci byli opět fantastičtí, znovu jich přišlo hodně. Jen bohužel máme tu smůlu, že nahoře vymýšlí divné termíny, jako by nevěděli, že basket se hraje pro lidi. Úterý-středa je opravdu řekněme neobvyklý termín, kdyby se hrálo pátek-sobota nebo sobota-neděle, tak přijde plná hala a bylo by to ještě o něčem jiném. Je to prostě velká škoda.

Teď tedy čeká opět Praha, máte mečbol a jak už jsi řekl, jedete pro výhru.
Přesně tak, jedeme pro výhru. Ale USK je mladý tým a hrají pořád stejně. Drží se svého basketu ať vedou či prohrávají, takže to bude velice těžké. Musíme se vyvarovat toho, co jsme předvedli dnes na závěr, kdy jsme jim dali čuchnout a oni se ještě dostali pod deset bodů. To by se stávat nemělo.

Díky moc za rozhovor a přeji všem, ať už příští středu doma hrát nemusíte!