03. 10. 2020

Jakub Šiřina: "Fanoušci budou hodně chybět!"

Po zápase s Brnem jsem si popovídal s opavským kapitánem a také MVP měsíce září Kubou Šiřinou

Po zápase s Brnem jsem si popovídal s opavským kapitánem a také MVP měsíce září Kubou Šiřinou.

Šířa opět táhl tým, i když na to pochopitelně nebyl sám. Přispěl 16 body, 8 asistencemi, 7 doskoky, 6 zisky a 10 získanými fauly (val. 25). Po zápase mohl být spokojen, ale našel na hře Opavy i horší stránky.

Kubo, vítězná vlna pokračuje, ale úplně jednoduchý zápas to nebyl.
Byl to pro nás zápas o hodně neznámých. Nevěděli jsme, v jaké formě bude Brno po té dlouhé pauze, mohli mít falešku. Myslím, že vstup jsme měli vynikající, což bylo vidět i na skóre první čtvrtiny. Ve druhé jsme ale až nepochopitelně povolili, dal jsme jen deset bodů, měli jsme hodně ztrát. V šatně jsme si měli co vyříkávat a ve druhém poločase jsme na ně hned ze startu vlétli a získaný bodový polštář jsme si udržovali až do konce.

Myslíš, že Brnu ke konci došly síly?
Myslím si, že ne. Je sice možné, že ještě nemají takovou fyzičku jako před nucenou pauzou, ale mají hodně mladý kádr. Ti mladí kluci ale nejsou úplně vyhraní a potřebují získávat minuty. Takže ta naše převaha vznikla spíše nevyhraností a nezkušeností některých hráčů.

Dneska skoro 600 diváků a opět skvělá atmosféra. Jak moc budou fanoušci chybět?
Bude to chybět hodně a to nejen nám ale i ostatním. Nám ale dvakrát tolik, protože tu chodí největší návštěvy a naši fanoušci jsou nejlepší v lize. Škoda, že jich dnes nepřišlo víc, protože to byl na delší dobu poslední zápas před fanoušky. Co se dá dělat, chybět nám budou, ale doufám, že nás budou sledovat přes média a my musíme hrát tak, jako kdyby tady byli.

Teď vás čekají dva zápasy venku. Co bys řekl k nim?
V Nymburku to bude těžké, o tom žádná. Ale my musíme využít toho, že mají úplně nový tým, takže nemusí být tak sehraní. Teď mají navíc za sebou cestování z Athén z Final 8 Ligy mistrů. Možná tam bude i nějaké zklamání z toho, že vypadli hned ve čtvrtfinále. Takže je zkusíme potrápit co to půjde. Co se týče utkání v Hradci Králové, tak jestli se chceme pohybovat v popředí tabulky, tak tam musíme vyhrát.

Ty jsi sezónu skvěle začal. Kde vlastně bereš sílu?
Zatím se hraje jednou týdně, takže ty síly jsou a doufám, že to vydrží co nejdéle. Ale již jsem to říkal několikrát: my máme zkušený mančaft. Z těch, co nás tady zbylo po loňské sezóně, může body dávat každý a to se dneska opět potvrdilo. Takže je dobře, že můžeme zápasovou zátěž rozložit a soupeři se nemohou soustředit jen na pár hráčů.

Díky moc za rozhovor a ať se daří i nadále!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.