17. 11. 2019

Jakub Šiřina: "Jsem rád, že jsme výhru udrželi"

Na "vítězné koridě" se svitavskými Tury měl opět lví podíl kapitán Kuba Šiřina

Na "vítězné koridě" se svitavskými Tury měl opět lví podíl kapitán Kuba Šiřina. 23 bodů, 8 asistencí a 4 doskoky hovoří jasnou řečí a byl také určen jako MVP utkání. Po zápase se trochu unavený Šířa se mnou podělil o své dojmy.

Kubo, gratulace všem k výhře, ale dnes to byl bitva, co říkáš?
Když pominu Nymburk, tak to byl náš letošní nejtěžší soupeř. Byl to ten pravý boj, i když jsme vedli v poločase o 13 bodů. Svitavy mají výborný dravý tým, v němž se snoubí zkušenost s mládím, takže se nevzdali a kousali do konce. Jsem velice rád, že jsme to v závěru udrželi, protože prohra doma by nás velmi mrzela.

Jako již několikrát nám nevyšla první čtvrtina.
Tak byl to přece jenom soupeř z první čtyřky, takže se nedalo očekávat, že v každém zápase budeme hned vyhrávat o deset. Je dobře, že nám to neuteklo na víc jak 5 bodů a že v poločase jsme si vybudovali třináctibodový náskok, což bylo asi pro zápas rozhodující.

A tys to ještě pojistil, dal jsi buzzer beater.
To byla taková šťastná střela. Dalo by se říci, že jsem to už jenom odhazoval, ale jsem rád, že to tam padlo.

Ty jsi teď v životní formě. Máš dvoje plíce?
Abych pravdu řekl, tak dneska jsem se už cítil dost unavený. Svitavy hrály celoplošnou nátlakovou obranu a to není nic příjemného. Ale myslím si, že dostatečně rychle zregeneruji a bude to zase dobré.

A myslíš, že se na tvé formě podepsalo i to, že jsi byl na šampionátu v Číně?
To je bez debat. Budu se zase opakovat, ale to přinese každému hráči hodně, když trénuje s nejlepšími basketbalisty a případně si i pár minut zahraje na mistrovství světa. Přínos z toho je jednoznačný.

A ještě podobná otázka na celý tým. Myslíš, že se začínají zúročovat zkušenosti z Ligy mistrů?
Je to možné. Je to asi otázka na někoho jiného, ale osobně si myslím, že asi jo. Snažíme se třeba hrát rychlý basket, se kterým jsme se v Lize mistrů setkali. Zatím to snad jde a budeme se snažit udržet to co nejdéle.

V sobotu na vás čeká v Prostějově Olomoucko, tedy další těžký soupeř.
To je další tým s ambicemi do Top 4, ale my musíme využít vítěznou vlnu, na které se teď vezeme. Ještě před tím nás ale v úterý čeká Hradec Králové, tam musíme vyhrát. A v Prostějově se budeme samozřejmě snažit vyhrát také.

A co fanoušci, dnes byl dobrá atmosféra i návštěva.
Atmosféra byla fantastická. Přišlo hodně diváků, za to jsme moc rádi. Je to ten pověstný šestý hráč a já bych byl rád, kdyby se návštěvnost ještě zvyšovala. Opavský basket si to za to, co pro něj všichni dělají, určitě zaslouží. Bylo by fajn mít naši halu vždycky hodně zaplněnou.

Díky moc za rozhovor. Ať vítězná vlna týmu i tvoje forma pokračují.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.