17. 12. 2015

Jakub Šiřina: "Jsem strašně naštvaný"

Ani opět výtečný výkon Jakuba Šiřiny nestačil na basketbalisty Prostějova.

Ani opět výtečný výkon Jakuba Šiřiny nestačil na basketbalisty Prostějova.

"Šířa" přispěl opavskému týmu 20 body, 2 doskoky, 6 získanými fauly a hlavně famózními 9 asistencemi. Přesto mu po zápase do řeči moc nebylo, ale mou prosbu o rozhovor neodmítl.

Kubo, dneska se asi zápas moc dobře hodnotit nebude.
Nevím co k tomu říci. Jsem strašně naštvaný a to mluví za všechno. Podali jsme prostě špatný výkon. Prostějov semklo to, že se jim zranili dva hráči a hráli prakticky v šesti. A my, místo toho, abychom je unavili fyzicky, jsme toho nevyužili. Naopak jsme hráli hloupě v útoku i v obraně. Prostě špatný zápas.

Přitom první poločas tak špatně nevypadal.
Tak 49 bodů je super, ale v obraně to už i v první půlce byla tragédie. Dostat doma 47 bodů, to je děs a hrůza, s tím žádný zápas nemůžeme vyhrát. 

Tvoje dálková trojka s klaksonem, to u tebe není moc časté, že?
Myslím, že to byla moje první taková nebo snad druhá v životě. Nestává se to moc často. Ale abych pravdu řekl, je mi to jedno, protože to ničemu nepomohlo.

Takže teď asi rychle zapomenout, v sobotu čeká USK.
USK se strašně od začátku soutěže zvedli, doma navíc hrají úplně jiný basketbal než venku, takže to nebude nic jednoduchého. A jestli budeme hrát tak jako dneska, tak pojedeme domů s prázdnou. Nevím co k tomu dodat. Každý si musí v hlavě nastavit zrcadlo a hrábnout si do svědomí, jestli pro tým dělá maximum. Každý musí začít od sebe. Já dělám chyby stejně jako ostatní. My jsme velice kvalitní tým, ale každý musí do zápasu přinést co nejvíc. Když se neprosadí jeden z nejzkušenějších hráčů, tak je něco špatně. 

Díky moc za rozhovor a ať je to už jen lepší!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.