05. 02. 2017

Jakub Šiřina: "Každý zápas teď bude klíčový"

Po zápase s Pardubicemi jsme si k rozboru sedli s Jakubem Šiřinou.

Po zápase s Pardubicemi jsme si k rozboru sedli s Jakubem Šiřinou. Náš kapitán, který přispěl k opavskému kontu 12 body, 3 doskoky a pro něho netypickou pouhou 1 asistencí, sice neměl po konci utkání zrovna nejlepší náladu, ale mou prosbu o rozhovor neodmítl.

Jakube, dnes to nevyšlo. Co byly hlavní příčiny?
V první čtvrtině jsme dostali 26 bodů a to určilo ráz zápasu. Chtěli jsme od začátku hrát agresivně a zabránit rychlým protiútokům Pardubic, ale to se nám nepovedlo. Dali právě z rychlých protiútoků hodně bodů a to už se proti takovému zkušenému a silnému týmu těžko otáčí. Nám to bohužel nepadalo, já jsem hrál otřesně, nedávali jsme ani šestky. Prostě to byl dnes od nás slabší zápas.

Ale kromě první čtvrtky to byl vyrovnaný zápas.
Přesně to jsem říkal, začátek prostě určil ráz celého zápasu. My jsme se s tím sice snažili ještě něco udělat, ale bohužel to na Pardubice nestačilo. Oni jsou v této sezóně dobře rozjetí, takže to proti nim je opravdu těžké.

Dnešek hoďme za hlavu. S první polovinou sezóny ale snad můžete být spokojení. Opava je v A1 i ve Final 4 poháru, to byly dva dílčí cíle.
Tak úplná spokojenost nemůže být nikdy. Prohráli jsme třeba některé zápasy, které jsme prohrát neměli, namátkou v Ostravě, v Brně či v Ústí. Pak by ta tabulka vypadala trochu jinak. Jsme v A1, což je super, máme před sebou dalších 10 kvalitních zápasů a musíme se porvat alespoň o to čtvrté místo.

Tak čtvrté místo je reálné, všechno je otevřené.
Je to tak, bude to asi velká bitva mezi USK, Kolínem a námi, Pardubice i Děčín už mají přece jenom nějaký náskok. Je to v našich silách, ale bude to opravdu boj.

První zápas v A1 znamená cestu do Děčína, takže nic příjemného.
Tak po dnešním mizerném výkonu a sedmi hodinách v autobuse to nebude nic lehkého. Ale v poslední době v Děčíně umíme hrát, už jsme odtamtud nějakou výhru dovezli, takže tam pojedeme vyhrát i nyní.

Pak máte doma USK, to bude asi klíčový zápas.
Tak klíčový zápas teď bude, když nepočítám ten v Nymburku, už každý. Teď už si jednoduchý zápas nevyberete. Musíme hrát na doraz s každým a urvat co nejvíce výher. 

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí všem do dalších zápasů.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.