21. 03. 2019

Jakub Šiřina: "Nymburk byl dnes k poražení"

Smolný zápas s Nymburkem jsme probrali s naším kapitánem Kubou Šiřinou.

Smolný zápas s Nymburkem jsme probrali s naším kapitánem Kubou Šiřinou. Ten k vyrovnanému průběhu utkání s mistrem přispěl 9 body z trojek, dvěma doskoky a 3 asistencemi. Ani jemu, stejně jako opavským hráčům a příznivcům, příliš na konci do smíchu nebylo.

Kubo, dneska se to asi bude hodnotit trochu hořce. Přesto se o to prosím pokus.
Dalo by se říci, že jsme se o to vítězství připravili svými chybami sami. Darovali jsme jim zbytečnými ztrátami míče do rukou a oni nás nekompromisně trestali. Kdyby to o poločase bylo o 15 bodů, nemohl by z Nymburku nikdo nic říci. Byli jsme prostě lepší, ale bohužel naší laxností a dorosteneckými chybami jsme způsobili, že to bylo jen o tři body. Proto z toho bylo nakonec drama a bohužel smolná prohra pro nás. Výhra by měla cenu zlata, ale nemá.

V koncovce jste pohrávali o 9 bodů, ale fantasticky jste se dotáhli. Kde jste na to vzali tu sílu?
Tak padla nám tam trojka, stáhli jsme to na šest bodů, pak jsem získal balon a byla z toho další trojka. To už bylo jen o tři body, Nymburk pak trochu znervózněl. Mysleli si, že už je hotovo a my ukázali, že to tak není. Pak bohužel rozhodla poslední střela. Je to pro nás velká škoda.

Je to poslední dobou taková houpačka. Exhibice proti Svitavám, propadák v Prostějově, dnes až na ty ztráty perfektní výkon proti Nymburku.
Já bych se už k tomu Olomoucku nechtěl moc vracet. Měli jsme prostě den blbec, v rukách jsme měli totální hnůj, v obraně nám to nešlo, nekomunikovali jsme. Je asi dobře dostat takovou facku před play-off. Věřím, že jsme se z toho poučili a že už se to nebude opakovat.

Dneska jste měli fantastický začátek v trojkách, v úvodu to bylo 7/6.
Pár takových zápasů, kdy nám padlo hodně trojek v prvním poločase, už bylo, třeba i v Lize mistrů. Týmu to dodá sebevědomí. Ale jak říkám, dnes měl být v poločase ten rozdíl větší a mohlo to vypadat úplně jinak. Ovšem basketbal je hra chyb a my jsme jich udělali víc. Nymburk byl dnes k poražení a my jsme toho bohužel nevyužili.

Ty jsi dlouho laboroval s patou. Už je to v pořádku?
Občas při nějakém blbém pohybu to ještě cítím, ale je to už dobré. Myslím, že se do toho pomalu zase dostávám a věřím, že to bude stále lepší.

V sobotu čeká další domácí zápas s Pardubicemi. Jak to vidíš?
Vidím to tak, že musíme vyhrát. Nám nic jiného než vyhrávat, hlavně tedy doma, nezbývá. Musíme sbírat body, A1 je strašně vyrovnaná. Už jsem řekl, že dnešní výhra mohla mít pro nás cenu zlata a mohli jsme v tabulce pomýšlet na nějaký ten posun. Teď prostě musíme urvat co se dá a věřit, že se výše ještě posuneme.

Díky moc za rozhovor a do dalších zápasů větší štěstí než dnes!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.