12. 11. 2017

Jakub Šiřina: "Pardubice využily našich chyb"

O dramatu se šťastným koncem pro soupeře jsme si krátce popovídali s Jakubem Šiřinou.

O dramatu se šťastným koncem pro soupeře jsme si krátce popovídali s Jakubem Šiřinou. Náš kapitán v sobotu k 8 bodům přidal i málo vídaných 12 asistencí, přesto to nakonec na opavskou výhru nestačilo.

Jakube, dnes to byl dobrý výkon Opavy, jen ta koncovka nakonec nevyšla. Jak bys ten zápas zhodnotil?
Myslím si, že jsme do takové koncovky hlavně neměli vůbec dojít. Vedli jsme už i o 12 bodů, měli jsme to lépe ukočírovat. Místo toho jsme se pouštěli do zbytečných věcí a byly z toho ztráty, které máme na kontě všichni, mě nevyjímaje. Dali jsme Pardubicím čuchnout a oni jsou zkušení a využili toho. 

Připadalo mi to jako deja vu, s Olomouckem jsme také vedli 76:71 a nakonec to dobře nedopadlo.
Tak kdybychom hráli s Olomouckem tak, jako dnes s Pardubicemi, tak jsme minule neprohráli. Na kdyby se ale nehraje a dnes Pardubice nakonec vyhrály.

Ale za výkon se dneska nemusíte stydět.
Tak nějaké chyby by se našly, ale snaha se nám upřít nedá. Bojovali jsme, ale troufnu si říci, že Pardubice mají po Nymburku druhý nejlepší a nejzkušenější tým. Jsou aspirantem na finále a využily našich chyb. Nám nezbývá než se z toho poučit a jít dál. Je škoda, že jsme prohru s Olomouckem neodčinili, ale musíme se z toho vyhrabat. Po delší době budeme zase hrát venku a je třeba  zapnout. 

Připadalo mi, že Pardubice dávaly spoustu rychlých košů.
Tak Pardubice na tom mají založený svůj basket. I když dostanou koš, snaží se hrát rychlý protiútok, to je taktika Ella Sanderse a hrají tak již delší dobu. My jsme to věděli, připravovali jsme se na to, ale nepodařilo se nám to vždy uhlídat.

Jak už jsi nakousl, pojedete do Brna, které letos nevypadá špatně.
Myslím si, že to bude hlavně o uhlídání jejich tří stěžejních hráčů, kterými jsou rozehrávač Sullivan a pivoti Primorac a Tomanec. Když odvedeme dobrou práci v obraně, tak tam můžeme uspět. Bylo by fajn v Brně vyhrát, ale nebude to nic jednoduchého.

Potom je reprezentační pauza, ale ty si moc neodpočineš.
Moc si sice neodpočinu, ale jsem rád, že nevypadnu z rytmu. Budou tréninky, přípravný zápas a kvalifikace. Systém se změnil, takže na odpočinek bude čas v létě, to bude tentokrát víc volna než jiné roky.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí do dalších zápasů!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.