22. 10. 2015

Jakub Šiřina: "S Děčínem se budeme rvát!"

Jeden z hlavních strůjců vítězné úvodní série opavských basketbalistů a muž, který musí mít minimálně dvoje plíce.

Jeden z hlavních strůjců vítězné úvodní série opavských basketbalistů a muž, který musí mít minimálně dvoje plíce. To je náš rozehrávač Jakub Šiřina.

"Šířa" táhne tým, sužovaný neuvěřitelnou sérií zranění, od vítězství k vítězství. V posledním zápase s Brnem zaznamenal 22 bodů (dvojky 8/7), 6 asistencí a získal na sebe 11 faulů a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Po skončení zápasu mi poskytl krátký rozhovor a z míry ho nevyvedly ani problémy s mým diktafonem.

Kubo, dnešní výhra se nerodila lehce, že?
Už před zápasem jsme věděli, že to nebude jednoduché utkání. Brno má mladý, nebojácný mančaft, chyběli mu sice dneska Jarda Prášil se Šotnarem, ale ani tak se toho nebáli. V prvním poločase nás hodně trápili a my jsme nehráli tu svojí hru. O přestávce jsme si to trochu vyříkali, ke svojí hře jsme se vrátili a vytvořili si dvouciferný náskok. Pak už se nám dýchalo lépe. V závěru jsme sice dělali zbytečné chyby, ale to pramenilo trochu ze ztráty koncentrace. Ale výhra se počítá a je jedno, jestli to bylo o jeden bod nebo o patnáct.

Myslíš si, že na těch chybách se podepsala úzká rotace?
Snad kromě Míry Kvapila a Dragiho jsme byli na palubovce samí zkušení hráči, takže by se to stávat nemělo, ale ta únava nějaký vliv přece jenom má. Hrát v sedmi lidech je náročnější, zvláště když chceme hrát vysokou obranu a rychlé protiútoky. Síly tak rychle ubývají, ale já myslím, že to zatím zvládáme. Teď budeme mít trochu delší dobu na regeneraci, hrajeme až v pondělí, takže bude třeba regenerovat, obnovit síly a jít do toho znovu.

Ty zatím podáváš famózní výkony. Zúročuješ zkušenosti z reprezentace?
Já věřím, že ano, že jsem zase o něco zkušenější. V reprezentaci jsem sice nehrál tak moc, ale už jenom trénink s těmi hráči, nějaké přípravné zápasy i minuty na šampionátu mě určitě obohatily. Snažím se to prodat co nejvíc a prospět týmu. Zatím se mi to daří a doufám, že mi to vydrží co nejdéle. Ale není to vůbec jenom o mně, je to o celém týmu.

Po "nymburském volnu" čeká v pondělí Děčín. Myslíš, že ten čas na regeneraci bude stačit?
Já myslím, že ano, že se dáme do kupy. Možná už se zapojí i Martin Gniadek, alespoň na pár minut. Uvidíme, jak na tom budou ostatní. S Děčínem to bude hrozně těžký zápas, hrají rychlý a agresivní basket, budou to točit ve více lidech a snažit se nás utavit. Ale my se budeme rvát a uděláme všechno pro to, abychom naší vítěznou sérii prodloužili na co nejvíc zápasů.

Děkuji za rozhovor a přeji tobě i týmu, ať vítězná série trvá co nejdéle! 

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.