24. 03. 2016

Jakub Šiřina: "Šanci na 4. místo nesmíme zahodit!"

Motor opavského týmu se znovu předvedl. MVP zápasu Opava - Prostějov Jakub Šiřina opět táhl svůj celek k výhře.

Motor opavského týmu se znovu předvedl. MVP zápasu Opava - Prostějov Jakub Šiřina opět táhl svůj celek k výhře. Šířa strávil na palubovce skoro 38 minut, zaznamenal double-double za 13 bodů a 12 asistencí a opět se dostal do čela tabulky nejlépe nahrávajích basketbalistů KNBL. Zatímco po prvním domácím zápase s Prostějovem byl hodně naštvaný, ve středu večer se mu zápas hodnotil určitě lépe.

Kubo, nejprve gratulace k výbornému výkonu. Dnes budeš asi s průběhem zápasu i výsledkem spokojen.
To ano. My chceme porážet každý tým a je jedno jestli to je Prostějov nebo Nymburk. Předešlý domácí zápas s Prostějovem jsme podali hrozný výkon a dnes jsme to chtěli napravit. Myslím, že jsme od začátku zápasu dávali jasně najevo, že dneska tady Prostějov neuspěje. Hráli jsme bojovně, dobře jsme bránili a v útoku nám to padalo, 57 bodů za poločas je výborný výsledek.

Už v poločase jsme vedli o 20 bodů, což je proti týmu jako je Prostějov skvělé, ale věděli jsme, že ještě není vyhráno, že oni v druhé půli přitvrdí a budou hrát dál. To se potvrdilo,  stáhli nás na nějakých 12 bodů, ale naštěstí to nikdy nešlo pod 10, takže jsme to dotáhli. Škoda, že pro diváky nepadla stovka, náběh na to byl.

Dneska jste neměli slabou ani jednu čtvrtinu, což se vám stává.
Tak slabou čtvrtinu asi ne, ale nějaké výpadky tam byly, hlavně ve druhém poločase, kdy jsme zbytečně dostali trojky od jejich střelců, i když jsme si říkali, že od nich nesmíme odstupovat. Byla tam špatná komunikace, na tom musíme ještě zapracovat. Ale žádná extra hluchá čtvrtina se opravdu nekonala.

Zdá se, že ta úzká rotace na váš výkon zase tak velký negativní vliv nemá.
Tak sezóna se už blíží ke konci, v základu nám zbývají tři zápasy, takže není na co se šetřit. Máme o co bojovat, ve hře je čtvrté místo, takže každý musí ze sebe vymáčknout co nejvíc. V play-off to pak půjde zápas od zápasu, tam to bude úplně o něčem jíném.

Teď pojedete do Prahy, tam to také nebude jednoduché.
V Praze se špatně hraje, je tam specifická hala a nepadá moc bodů, ani nevím, čím to vlastně je. USK má mladý bojovný tým, hodně sází na obranu a bude to určitě těžké. Ale když předvedeme takový výkon jako dnes doma, tak to snad půjde.

Hned v pondělí bude ASG v Ústí. Nezvažoval jsi, že se nezúčastníš, přece jenom tvůj zápřah v lize je neskutečný?
Je to sice velice prestižní záležitost, ale zvažoval bych to, ovšem účast je povinná. Sezóna je dlouhá, navíc je to cesta přes celou republiku a hned ve středu nás čeká důležitý zápas s Ostravou, takže bych asi pochopení našel. Ale nedá se nic dělat, do Ústí spolu s Kubou Blažkem pojedeme.

Zbývají ještě 3 zápasy. Věříš, že třikrát vyhrajete?
Věřím. Kdybych nevěřil, tak nemá ani cenu nastupovat. Mančaft na to máme a uděláme pro to všechno. Na zaváhání Pardubic se nespoléháme. Podělali jsme si to sami hlavně prohrami v Brně a ve Svitavách, takže musíme zatnout zuby a zabojovat. Šanci na 4. místo máme a nesmíme ji zahodit. Ty závěrečné zápasy je už příprava na play-off a naše výkony musí gradovat. Poslední dva zápasy jsme snad předvedli dobré výkony a věřím, že naše hra půjde ještě nahoru.

Díky moc za rozhovor a hodně sil i štěstí do dalších zápasů!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.