01. 03. 2020

Jakub Šiřina: "Věřím, že druhé místo udržíme"

Jedním z hlavních strůjců výhry nad USK byl kapitán Kuba Šiřina

Jedním z hlavních strůjců výhry nad USK byl kapitán Kuba Šiřina. Ten k 27 bodům přidal 6 asistencí, 4 doskoky a 6 získaných faulů (val. 29). Po utkání mohl být spokojen.

Šli jste do zápasu s tím, že USK si na vás bude věřit, když se jim proti Opavě poslední dobou dařilo?
Je pravda, že nás dvakrát porazili a já jsem se toho utkání docela bál, protože USK je v současnosti po Nymburku týmem, který má neskutečnou formu. Prohrát dvakrát po sobě s Nymburkem až v prodloužení, to o něčem svědčí. Takže nějaké obavy tam byly, ale přestože jsme se nemohli na rozdíl od USK ve středu rozehrát, tak jsme to zvládli. Měli tam sice několik útočných doskoků, ale nakonec jsme to odbojovali a myslím zaslouženě zvítězili.

Bylo cítit, že basketbalisté USK do toho šli po posledních výsledcích s velkým sebevědomím?
Myslím si, že jak mladým klukům tak starším hráčům to sebevědomí určitě zvedne. Na druhou stranu to, že měli dvakrát k výhře nad mistrem blízko a nedotáhli to, může psychiku i narušit. Takže těžko říci.

Pro vás je naopak asi důležité, že jste jim porážky vrátili a dali najevo, že je můžete porážet. 
Tak každá výhra doma je neskutečně důležitá, tady nesmíme ztrácet a venku se musíme snažit něco urvat. Je třeba si pohlídat druhé místo, protože Svitavy se na nás tlačí, takže výhry doma jsou základ.

Takže druhé místo je klíčem pro play-off?
To ano, nemůžeme si dávat nízké cíle. Sezónu jsme začali výborně, držíme ten druhý flek už dlouho a byla by škoda to promarnit. Ale liga je velice vyrovnaná, uspět může v podstatě každý s každým. Věřím ale, že druhé místo udržíme.

Ty jsi jediný z týmu neodpočíval, hrál jsi v reprezentaci a dneska to byl excelentní výkon.
Já už jsem na to, že jsem ve větším zápřahu, pár let zvyklý. Osobně se na ten nároďák vždycky těším, je tam super parta a člověk si svým způsobem odpočine. Ne, že bych kluky v Opavě neměl rád, ale změní se trochu ten stereotyp, člověk se naladí na jinou notu a to ho dobije. U mě to tak funguje a pak se zase těším zpátky. Zatím mi to tak vychází a já budu jen rád, když to bude takhle pokračovat.

A co říkáš na marodku v týmu, dnes odkulhal i Martin Gniadek?
Tak smůla se na nás lepí, jsem rád, že jsme to dneska vyhráli i při té marodce. Já doufám, že na závěr sezóny, kdy to bude nejdůležitější, se zase posbíráme. Tam už budou hrát všichni i s nějakými menšími bolístkami. Bylo by škoda tuhle sezónu zakončit špatně.

Teď na vás čeká těžký trojboj: venku Olomoucko a Pardubice, pak doma Nymburk.
Olomoucku se zranil Radek Kouřil, ale mají dva nové Američany, kteří první zápas zahráli velice solidně. Bude to hlavně asi o nich a Lukáši Palyzovi. V Pardubicích to je jednoduché, musíme hlavně pohlídat Tomáše Vyorala. A s Nymburkem, to bude spíš taková oslava basketbalu. Ale když s nimi může hrát vyrovnaně USK, tak proč bychom to neměli zkusit my. Nymburk má náročný program a mohli bychom toho využít.

Díky moc za dnešní výkon i rozhovor a ať se daří i nadále!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.