25. 09. 2016

Jakub Šiřina: "Vstup se vydařil, rezervy ale byly"

Nejen o demolici Ústí, ale i o dalších věcech jsem si po utkání 1. kola popovídal s kapitánem Opavy Kubou Šiřinou.

Nejen o demolici Ústí, ale i o dalších věcech jsem si po utkání 1. kola popovídal s kapitánem Opavy Kubou Šiřinou.

"Šířa" přispěl k jasné výhře nad severočeským týmem 17 body (trojky 5/3), 5 asistencemi a 4 doskoky, když v asistencích ho tentokrát předčil jeho mladý spoluhráč na rozehrávce Radovan Kouřil, který jich zaznamenal hned 9. Zápas se samozřejmě hodnotil dobře.

Kubo, nejdříve gratulace týmu i tobě k dnešnímu výkonu i výsledku. Jaký byl ten první zápas nového ročníku ligy?
Když se podíváme na výsledek, tak na začátek super výkon. Určitě tam ale byly rezervy, v prvním poločase jsme dostali zbytečně moc bodů, ve druhé půli už to bylo lepší, 25 obdržených bodů je velmi dobré. Věděli jsme, že Ústí přijelo ve slabé rotaci, hráli to prakticky v 7 lidech. My byli v devíti a mnohem lépe jsme točili hráče. Hodně jsme je tlačili a tak jsme to také chtěli hrát. Budeme doufat, že nám to vydrží celou sezónu.

Takže před zápasem nebyla žádná nervozita?
U mě určitě ne. Ostatních byste se musel zeptat, ale myslím, že také ne. Možná nějaká malá, ale určitě nic hrozného.

Měli jste letos prefektní přípravu bez porážky. I to mělo pozitivní vliv na start ligy?
Tak vždycky, když se vyhrává, odráží se to na dalších výsledcích a psychice týmu i třeba na pohodě v tréninku. Na druhou stranu jsme si v šatně řekli, že těch 9:0 z přípravy musíme hodit za hlavu, protože začíná sezóna a to je zase úplně o něčem jiném. Chtěli jsme vstoupit do ligy výhrou, to se nám povedlo. Teď musíme navlékat korálek po korálku a bojovat o nejvyšší příčky.

Na rozehrávce je Opava velice silná. Jak jste si sedli s Radkem Kouřilem?
Je to perfektní, já si nemám na co stěžovat. I dneska mohli diváci vidět, že si na hřišti vyhovíme a není žádný problém. Podobně už jsme to měli třeba s Radimem Klečkou. Navíc Dragi s Klečounem jsou spíš dvojky, takže je super, že sem Radek přišel a naše síla tak vzrostla.

Je pro tebe lepší, že si můžeš víc odpočinout a nemusíš táhnout celý zápas?
Přesně tak to je. Přece jenom věk se zastavit nedá a není možné hrát celou kariéru 40 minut. Je třeba ty síly rozložit a myslím, že z toho, že budeme na hřišti všichni nebezpeční, může čerpat celý tým.

Ve středu čeká regionální derby v Ostravě. Jak to vidíš tam?
Ostrava má zase nové Američany, mančaft mají nově složený, takže asi ještě nebudou tak sehraní. Toho bychom měli využít. Když budeme hrát jako dneska, tak věřím ve výhru. Navíc přijede určitě spousta fanoušků, zvláště když je volný den, takže budeme hrát jako doma.

Díky moc za rozhovor a ať se daří i nadále týmu i tobě osobně!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.