30. 01. 2021

Jakub Šiřina: „Zadarmo nám nikdo nic nedá!“

Po výhře nad Ostravou jsem si popovídal s kapitánem Opavy Kubou Šiřinou

Po výhře nad Ostravou jsem si popovídal s kapitánem Opavy Kubou Šiřinou. Šířa nasázel Enháčku 16 bodů, přidal 9 asistencí, 3 doskoky a 3 zisky (val.20).

Kubo, derby je za námi. Začátek nebyl dobrý, ale bylo vidět, že jako zkušený tým jste se tím nenechali rozhodit.
Zkušený mančaft sice jsme, ale na druhou stranu, kdybychom byli opravdu zkušení, tak ten zápas nemá takový začátek a nedovolíme jim jít do takového trháku. Neměli jsme jim dát vůbec čuchnout, od první minuty je zašlapat do země. Bohužel máme teď pokles formy. Musíme zase najít tu svoji tvář a začít opět hrát tak, jak jsme hráli ještě před třemi, čtyřmi zápasy. 

Myslíš, že ty slabší výsledky jsou ještě důsledek koronaviru a s tím spojené horší kondice?
Nějaký vliv to určitě má, ale na to se nemůžeme vymlouvat do nekonečna. Spíš si myslím, že máme teď smůlu na zranění, což nás momentálně ovlivňuje víc než ten kovid. Někdy máme problémy na tréninku dát 10 lidí, abychom si zahráli 5 na 5. Ale musíme hrát s tím, co máme k dispozici. A takové zápasy jako dneska bychom měli vyhrávat i s tou úzkou rotací o 20 bodů. Dnes to tak nebylo, ale i tak je to důležitá výhra, která se počítá.

Dnešní výhrou jste si zajistili druhé místo do nadstavby. Je to nějak důležité, třeba psychicky?
Tak důležité bude, když to druhé místo udržíme pro play-off. Teď bych tomu nepřikládal nějakou váhu. Jsme druzí, je to fajn, ale Kolín nám šlape na paty, je tam v závěsu USK a je ještě víc týmů, které momentálně hrají v lepší formě než my. Musíme se zlepšit, abychom druhé místo udrželi. Zadarmo nám nikdo nic nedá.

Nyní vás ještě čekají dva těžké výjezdy do Brna a do Prahy. Co bys k tomu řekl?
To jsou přesně ti dva soupeři, kteří mají momentálně formu lepší než my. Věřím ale tomu, že se na ně dobře připravíme. Jsou to většinou mladí kluci, takže zkušenost a herní mentalita by měly být na naší straně. To ale neznamená, že to nejsou schopni urvat bojovností a vůlí. Takže my se jim budeme muset vyrovnat v agresivitě a hrát na hranici svých možností. Rozhodně se pokusíme v Brně i na USK vyhrát. 

Dnes to byl poslední domácí zápas. Mohl bys zhodnotit dosavadní průběh základní části?
Když to vezmu do porážky v Kolíně, která odstartovala takový pokles naší formy, tak to do té doby bylo slušné. Deset výher v řadě, navíc jsme hráli pěkný rychlý basket. Pak ale přijde jedna prohra a forma se ztratí jako lusknutím prstu. Teď bude trvat nějaký čas, než si dodáme sebevědomí, které jsme měli. Začít zase vyhrávat, to není jen tak. Musíme prostě začít od poctivého tréninku.

V půli února vás čeká Český pohár. S čím tam pojedete?
Nevím, koho dostaneme. Losuje se v pondělí, takže od toho se všechno bude odvíjet. Můžeme dostat Nymburk, což by byla na 95 procent konečná. Takže bude to o losu, každý soupeř je pak hratelný. Budeme se samozřejmě chtít dostat co nejdál, nejlépe až do finále. Loni se nám to nepodařilo, takže to určitě budeme chtít odčinit. Ale jak říkám, vše se bude odvíjet od losu.

Díky moc za rozhovor. Ať se tobě i týmu opět daří!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.