15. 12. 2016

Jakub Šiřina: "Základem byla obrana"

Po úspěšném pohárovém zápase se Svitavami jsem krátce vyzpovídal našeho kapitána Kubu Šiřinu.

Po úspěšném pohárovém zápase se Svitavami jsem krátce vyzpovídal našeho kapitána Kubu Šiřinu. "Šířa" opět táhl svůj tým za výhrou, když zaznamenal 17 bodů (4 trojky), 4 doskoky, 4 asistence a 2 zisky. 

Kubo, gratulace k výhře a postupu do dalšího kola. Co bys k zápasu řekl?
Věděli jsme, že přijedou Svitavy, které mají většinu týmu poskládanou z cizinců. Určitě je to silný soupeř, takže jsme čekali těžké utkání. V prvním poločase se to potvrdilo, vedli jsme pouze o 10 bodů. Mohlo to být sice o víc, ale nevyvarovali jsme se hloupých ztrát a dovolovali jsme jim dávat jednoduché koše. Ve druhém poločase jsme si ale kvalitní obranou vybudovali větší náskok a dokráčeli k jasnému vítězství.

Připadalo mi, že hlavně v úvodních čtvrtinách se střelba moc nedařila.
Já myslím, že 41 bodů za poločas není zase tak málo. Možná v první čtvrtině to tak bylo, než jsme si zvykli, že po dlouhé době zase hrajeme ve středu. Jinak z naší strany dnes byla výborná obrana, což také hrálo důležitou roli.

Zmínil jsi zápasový rytmus. Systém sobota-sobota vám asi moc nevyhovuje, že?
Tak já si myslí, že ne jenom nám, to nevyhovuje většině týmů. Je nešťastné, že hrajete jen jednou týdně a před svými diváky vlastně jen jednou za 14 dnů. My hráči s tím bohužel nic neuděláme, to se rozhodlo "nahoře", takže my se musíme přizpůsobit.

Na poslední předvánoční zápas pojedete do Prahy.
Na USK se hraje obtížně, nevyhrává se tam jednoduše. Když řeknu takové klišé, tak jestli předvedeme obranu jako proti Jindřicháči nebo dnes se Svitavami, tak máme dobrou šanci na výhru. Snad to tímhle nezakřiknu, jak se to při podobných vyjádřeních stává.

Díky moc za rozhovor, hodně štěstí v Praze a hezké vánoční svátky!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.