• BK Opava
  • Novinky
  • Jakub Šiřina: Rozhodl náš nástup do zápasu a týmovost

  15. 05. 2023

Jakub Šiřina: Rozhodl náš nástup do zápasu a týmovost

Pod taktovkou kapitána Jakuba Šiřiny Opava nevídaným způsobem ovládla semifinále č. 4

Rozhovor s ním jsem si musel "vyčekat", protože fronta na podpis nebo selfíčko s ním byla doslova nekonečná. Nakonec jsem za odměnu dělal rozhovor se dvěma Jakuby, tedy se Šířou i jeho malým synkem.

Kubo, kdyby ti někdo po skončení dlouhodobé části řekl, že povedeme s Nymburkem v semifinále 3 - 1, co by sis pomyslel?
Tak kdyby to bylo po našem nepovedeném působení v základu, tak bych tomu asi nevěřil. Na druhou stranu jsem věřil a věřím v sílu našeho týmu a ve zkušenosti, které máme. Takže teď překvapen vyloženě nejsem a jsem naopak rád, že jsme si tu formu načasovali na play-off.

Dnes jste na Nymburk vlétli hned od začátku a nepustili ho ani jednou do vedení.
Rozhodl náš nástup do zápasu. Vstoupili jsme do něj s nesrovnatelně větší energií než včera. Navíc včera nám nepadaly trojky, nakonec jsme jich dali 5 za celý zápas a přesto jsme vyhráli, což se nám mockrát nestalo. Dnes jsme se z perimetru od začátku trefovali, to nám vlilo energii do žil a nastartovalo to i naše skvělé fanoušky. Ráz zápasu udala naše bojovnost, týmovost a ohromná chuť do hry. A to se myslím těžko poráží.

Právě ta týmovost je úžasná i v tom, že dnes se prosadili střelci, kteří včera moc bodů nedávali.
My jsme se bavili o tom, že ty síly a body se musí rozložit mezi více hráčů, aby to nestálo na pár individualitách. Jsme tým, každý může být nebezpečný, každý může skórovat. Dnes nikdo extra nevyčníval, hráli jsme opravdu jako tým, každý přispěl body či zákroky v obraně a tak by to prostě má být.

Dnes mi připadalo, že Nymburk v konci už rezignoval, přecházel volné střely, neproměňoval i jasné šance.
To je pravda. Asi nepočítali, že to dnes dostanou o 30 a zřejmě jim to trochu nahlodalo psychiku. My jsme samozřejmě byli rádi a hrálo nám to do karet. Pořád je to ale jenom 3 - 1 a chybí ten poslední krok, který bývá nejtěžší. Hrajeme teď u nich, ale dokázali jsme si, že i tam se dá vyhrát a pokud budeme hrát tak jako v posledních třech zápasech, tak se může stát hodně velké překvapení.

Máte v rukách historickou šanci. Od roku 2003, kdy jsme Nymburk porazili ve finále, se ještě nestalo, že by tým z Polabí v play-off zaváhal.
Já teď budu opakovat, co se říká celou sezónu. Nymburk prostě letos není tak dominantní jako v minulosti, prohrál v základu i nadstavbě celkem jedenáctkrát a i ve čtvrtfinále s USK se trochu trápil. My se toho snažíme využít a doufám, že nám to vydrží. Věřím, že v tom budeme pokračovat a že my budeme tím týmem, který to překvapení v podobě vyřazení Nymburku udělá.

Ve čtvrtek se tedy pokusíte v Nymburku udělat ten kýžený čtvrtý bod?
Samozřejmě. I když to je ve čtvrtek, tak věřím, že tam nějaké fanoušky mít budeme a budeme se to snažit ukončit už na jejich palubovce. Máme samozřejmě k Nymburku respekt, pořád je to velice kvalitní a zkušený tým, který nebude chtít doma prohrát a vypadnout poměrem 1 - 4. Musíme tam jet s pokoru a s vědomím, že jsme schopni hrát tak, jak jsme hráli poslední tři zápasy.

A kdyby to nevyšlo, žluté peklo to doma jistí.
Na kdyby se nehraje, tak uvidíme. Buď to vyjde nebo ne. Když odevzdáme maximum, tak budeme moci být spokojení. Samozřejmě máme tu výhodu, že můžeme ještě hrát před našimi neskutečnými fanoušky, to je takový náš bonus.

Díky moc za rozhovor a ať to vyjde, nejlépe již ve čtvrtek!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.