• BK Opava
  • Novinky
  • Jakub Šiřina se stal sportovním králem Moravskoslezského kraje

  23. 02. 2024

Jakub Šiřina se stal sportovním králem Moravskoslezského kraje

Opavský basketbal má svého krále. Kapitán úřadujícího mistra Jakub Šiřina byl ve čtvrtek v Havířově vyhlášen nejlepším sportovcem Moravskoslezského kraje za rok 2023.

Náš kapitán získal cenu hejtmana za mimořádný přínos a vynikající výkony v loňské sezóně. Oceněn byl i zlatý opavský tým, který se tak dostal do vybrané společnosti, do které se řadí například třinečtí Oceláři.

Opavský tým vyrazil na slavnostní vyhlášení téměř v kompletním složení. „Jsem rád, že se akce zúčastnil celý náš tým, a to včetně manželek a přítelkyň. Umístili jsme se mezi třemi nejlepšími kolektivy, což je obrovský úspěch, protože člověk musí vyhrát titul, aby se dostal takhle vysoko,“ řekl sportovní ředitel a trenér BK Opava Petr Czudek.

Kapitán opavského týmu Jakub Šiřina si odnesl cenu hejtmana, kterou byl oceněn nejlepší sportovec Moravskoslezského kraje. „Kubovo ocenění bylo třešinkou na dortu. Dostal se mezi sportovní osobnosti, jakými jsou David Pastrňák nebo Petra Kvitová, což je nejen největší ocenění pro Kubu, ale také pro naší organizaci. Z toho mám obrovskou radost. Opět se nám vrátily vzpomínky na oslavu titulu,“ svěřil se kouč úřadujících mistrů.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.