06. 03. 2024

Jakub Šiřina se vrátil a Opava nedala USK šanci

V jasnou záležitost se proměnilo středeční utkání mezi Opavou a pražským USK. Domácí celek s Jakubem Šiřinou v sestavě jasně na palubovce kraloval a zvítězil 87:63.

Opava do hry nasadila uzdraveného kapitána Jakuba Šiřinu a ten hned v úvodu asistoval na první koš zápasu Šimonu Puršlovi. Odchovanec pražské Sparty o chvíli později zvyšoval na 4:0. Brzy ho napodobil Mokráň – 6:0. První body hostů zapsal kamerunský reprezentant Mbida. Pak si vzal slovo Farský, který zapsal dvě trojky v řadě – 12:4. Samoura trojkou stáhl vedení favorita na 14:11. Sovy se držely na dostřel. V závěru první čtvrtky dal trojku Gniadek. První hrací období Slezané vyhráli 20:15.

Druhou část otevřel trojkou Kouřil. O necelé dvě minuty si střihl další – 26:15. Opavští brzy přidali další body. Po rychlému protiútoku Farského svítil na ukazateli skóre stav 32:19. Opava si dělala, co chtěla. Pražané vůbec nestíhali, dělali chyby. Po koši Slavíka vedli domácí 36:19. Úřadující mistr byl při chuti. Jeho vedení narůstalo, k vidění byly i pěkné akce. Hlavně Puršl bavil diváky.

Opavská dominance pokračovala i po přestávce. Náskok ještě navýšila a nakonec vyhrála. Trenér Petr Czudek protočil všechny hráče. Škoda jen zranění Honzy Švandrlíka, který už druhý poločas sledoval v civilu.

Partnerem utkání byla OZP zdravotní pojišťovna.

OZP zdravotní pojišťovna

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - USK Praha 87:63 (20:15, 43:29, 65:44)

Body: Farský 23, Puršl 14, Kouřil 11, Slavík 10, Gniadek 9, Pecháček 8, Jurečka 7, Kavan 2, Mokráň 2, Švandrlík 1 - Švec 13, Brunner 11, Šafařík 11, Samoura 9, Petružela 7, Mbida 4, Vlk 3, Kopřiva 2, Palas 2, Fuxa 1.

Rozhodčí: Blahout, Scholze, Zatloukal. TH: 18/11:24/15. Trojky: 10:6. Doskoky: 40:37. Fauly: 21:18. Diváci: 1308.