20. 11. 2017

Jakub Šiřina slaví 30 let

V úterý oslaví kulaté třicáté narozeniny kapitán opavského týmu Jakub Šiřina.

V úterý oslaví kulaté třicáté narozeniny kapitán opavského týmu Jakub Šiřina. Narodil se 21. listopadu 1987 v Ostravě. Tam také začaly jeho basketbalové začátky, ale již v sezóně 2007/08 přestoupil do Opavy, se kterou jsou spjaty jeho největší basketbalové úspěchy. Jakub reprezentoval Českou republiku již v mládežnických kategoriích, ale už jako člen týmu BK Opava se dostal i do mužské reprezentace.

Byl například členem reprezentačního týmu, který v roce 2015 vybojoval na ME 7. místo a účast v olympijské kvalifikaci, účastnil se i posledního evropského šampionátu v tomto roce. S jeho jménem jsou spojeny i největší úspěchy opavského basketbalu posledních let, jako byla třeba bronzová medaile v ročníku 2013/14 KNBL nebo druhé místo v Českém poháru v minulé sezóně.

V ročníku 2014/15 byl v nejlepší pětce Kooperativa NBL, o rok později se dokonce stal MVP celé KNBL, v březnu 2016 převzal cenu pro nejlepšího sportovce opavského regionu. 

I v tomto ročníku nejvyšší soutěže je jako správný kapitán vůdčí osobností celku BK Opava. Vládne v tabulkách asistencí mezi všemi hráči Kooperativa NBL, je druhým nejužitečnějším hráčem dosavadního průběhu ligy a sedmým nejlepším střelcem, byl vyhlášen MVP měsíce října 2017.  Samozřejmě je také v užší nominaci na nadcházející kvalifikační zápasy české reprezentace.

Jakub Šiřina je ženatý, když si v červenci 2014 vzal svoji dlouholetou přítelkyni Kristýnu Šrámkovou.

Jménem BK Opava, ale určitě i jménem všech opavských basketbalových fanoušků popřejme "Šířovi" do dalších let co nejvíce životní pohody a také ještě hodně úspěchů v opavském dresu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.