14. 06. 2024

Jakub Slavík povolán do reprezentace

Opavský křídelník Jakub Slavík dostal pozvánku na reprezentační kemp do Poděbrad. Trenér národního týmu Diego Ocampo nominoval hlavně mladé hráče. Ze sedmnáctky reprezentantů bude vybráno dvanáct kluků, které čeká prestižní turnaj ve Španělsku.

„Při skládání výběru jsme se řídili dvěma kritérii. Zaprvé chceme pomoct v dalším rozvoji těmto hráčům do 23 let a dva týdny s nimi pracovat, protože hodláme myslet na budoucnost. Naším cílem je uspět příští rok na mistrovství Evropy, ale i potom chceme s mladými kluky pracovat, aby jejich úroveň rostla. Na soustředění v Poděbradech budeme mít i pár hráčů starších, kteří s námi nepoletí na turnaj do Španělska, ale budou s námi proto, že nám pomohou v budoucnu, a to je důležité,” řekl reprezentační trenér Diego Ocampo.

Z trenérových slov vyplývá, že Kuba Slavík se do Španělska nepodívá, neboť mu je pětadvacet let a kvůli věku nesplňuje kritéria pro tuto akci.

Nominace na reprezentační kemp v Poděbradech: Rozehrávači: Ondřej Švec, Marek Vyroubal (oba USK Praha), Vojtěch Sýkora (Písek), Petr Křivánek (Brno). Křídla: Patrick, Samoura (USK Praha), Richard Bálint (Alicante, Španělsko), Ondřej Hanzlík (Betis Sevilla, Španělsko), Jakub Slavík (Opava), František Rylich (Nymburk), Martin Kheil (GBA Jindřichův Hradec). Pivoti: David Böhm (Tizona Burgos, Španělsko), Jan Zídek (University of Tennessee, USA), Martin Svoboda (Písek), Luboš Kovář (Nymburk), Dalibor Vlk (USK Praha), Matyáš Vrábel (naposledy Pardubice), Adam Kejval (Vevey Riviera, Švýcarsko).

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.