13. 01. 2019

Jakub Slavík: "Rozhodl první poločas"

O utkání s Děčínem jsem si tentokrát popovídal s Jakubem Slavíkem

O utkání s Děčínem jsem si tentokrát popovídal s Jakubem Slavíkem."Sláva" přispěl týmu 7 body a 5 doskoky, přidal jednu asistenci, jeden zisk a získal na sebe 4 fauly. Přesto po utkání spokojen být nemohl.

Jakube, dnes se asi nebude hodnotit vesele, přesto to prosím zkus.
Máte pravdu, vesele se hodnotit nebude, protože jsme prohráli. Chtěli jsme ten zápas vyhrát a spravit si náladu po Brně. Bohužel se nám to nepovedlo, zase jsme byli impotentní v útoku, zejména v první polovině, kdy se nám nedařilo a Děčín tam měl sérii trojek. Soupeř si vytvořil náskok a pak už hrál v pohodě a to se těžko dohání. Myslím si, že nástup do druhého poločasu jsme neměli zlý, všechno špatné z první půle jsme nechali za hlavou a šli do toho. Děčín byl ale dnes lepší a zaslouženě vyhrál.

Dnes se asi sešlo všechno špatné, zranění, mizerné trojky i šestky, naopak Děčínu padaly i šťastné střely.
Je to přesně tak. Máme zraněné hráče základní rotace a všechno se to nakumulovalo a promítlo se to i do dnešního výsledku. 

A jak myslíš, že dopadne zápas s Holonem ve středu?
Doufám, že podáme co nejlepší výkon. Musíme hrát ne na sto ale na stodvacet procent a uvidíme.

Liga mistrů skončí začátkem února. Myslíš, že v nadstavbě už to bude lepší, když nebude únava z cestování a velké frekvence zápasů?
Já doufám, že ano. Ta Liga mistrů se přeci jen nějak promítá, únava se kumuluje. Věřím ale, že zkušenosti zúročíme v dalších zápasech nejen v tomto ročníku KNBL.

Díky moc na rozhovor a přeji hodně štěstí do dalších zápasů a už žádná zranění v týmu!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.