05. 02. 2021

Jakub Slavík v centru pozornosti

V posledních dnech se na serveru nbl.basketball píše hodně o našem basketbalistovi Kubovi Slavíkovi

V posledních dnech se na serveru nbl.basketball píše hodně o našem basketbalistovi Kubovi Slavíkovi. Uvedený server si nejprve povšiml, že po odchodu Patrika Samoury do USA se nejužitečnějším hráčem do 22 let stal právě náš "Sláva".

"Jedním takovým (z mladých, kteří se zlepšují) je výkony letos rostoucí opavský křídelník Jakub Slavík, s průměrem 27.7 už jen o minutu za Janem Švandrlíkem třetí nejvytíženější člen družiny Petra Czudka, který si svou produkcí říká o stále důležitější roli. 

Aktuálně je na 10 bodech, 7 doskocích a 36procentních trojkách, což mu oproti prosinci pomohlo přeskočit těsně druhého Filipa Novotného, a při Samourově odchodu se vyšvihl do čela nejužitečnějších mladých Čechů, přičemž jednatřicátý je v lize celkově. Málokdo by přitom řekl, že ještě loni byl na polovičních minutách a sezonu předtím na pouhých jedenácti," píše se v článku.

Další článek na uvedeném serveru je už věnován pouze Jakubovi. Rozebírají se v něm nejen jeho individuální výkony, ale také názory na chystaný turnaj Hyundai Final 8 Českého poháru či jak se Jakubovi hraje bez diváků. Kompletní příspěvky si můžete na nbl.basketball přečíst zde a zde.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.