12. 04. 2019

Jaký bude další program KNBL

Základní i nadstavbová část Kooperativa NBL skončily. Jaké bude pokračování?

Základní i nadstavbová část Kooperativa NBL skončily. Jaké bude pokračování?

Nejprve proběhne předkolo play off. V něm se střetne Ústí s Kolínem a Brno s USK Praha. Hraje se na dva vítězné zápasy systémem 1-1-1. Vítězové postoupí do čtvrtfinále play off, poraženým skončí sezóna. Termíny jsou 12., 14. a případně 16. dubna.

Ve čtvrtfinále se týmy střetnou systémem 2-2-1-1-1 na 4 výhry. Opava již svého soupeře zná. Bude jím Děčín, k němuž máme nejdelší cestu ze všech týmů KNBL. Začínáme dvěma zápasy v Děčíně v sobotu 20.4. a v neděli 21.4., odvety v Opavě jsou na programu ve středu 24.4. a ve čtvrtek 25.4. Další termíny jsou 28.4. v Děčíně, 30.4. v Opavě, případný sedmý zápas by se hrál v Děčíně 2.5.2019.

Další známou dvojicí jsou Olomoucko a Pardubice, Svitavy čeká vítěz z předkola a to buď Ústí nad Labem nebo Kolín, Nymburk si pak zahraje s lepším z dvojice USK Praha a egoé Brno, i když případný postup Kolína by to ještě mohl změnit.

Semifinále se bude hrát stejným systémem jako čtvrtfinále. Finále pak bude na tři vítězné zápasy systémem 1-1-1-1-1, souboj o třetí místo pak na 2 výhry systémem 1-1-1. Ve všech vyřazovacích bojích mají výhodu prvních zápasů týmy výše postavené po nadstavbové části.

Poslední celek KNBL, kterým jsou Sokoli z Hradce Králové, čeká baráž o extraligu. Její systém bude závislý na tom, jak se k účasti v ní postaví finalisté 1. ligy. Může to pak být buď turnaj tří týmů na palubovce vítěze 1. ligy nebo dvoukolový souboj v případě, že hrát baráž bude chtít pouze jeden z prvoligových finalistů.

Tolik tedy stručný přehled toho, co se bude dít v dalším průběhu Kooperativa KNBL. Věřme, že naši basketbalisté si letošní sezónu prodlouží stejně, jako tomu bylo v té minulé.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.