25. 02. 2016

Jan Lyčka: "Dnes to bylo ospalé"

Měla to být původně jen výpomoc při zranění Radima Klečky, ale Jan Lyčka se stal důležitou součástí týmu.

Měla to být jen výpomoc při zranění Radima Klečky, ale Jan Lyčka se stal důležitou součástí týmu.

Honza, který letos v Opavě hostuje z Havířova, se v utkání v Ostravě trefil třikrát z perimetru, v zápase s Ústím byl při trojkové střelbě dokonce úspěšný hned pětkrát a odehrál svůj nejpovedenější zápas této sezóny v opavském dresu. Po zápase mi poskytl krátký rozhovor.

Honzo, jak jsi viděl dnešní zápas?
Dnes to bylo takové ospalé. Ústí se nechtělo moc běhat a my se tomu přizpůsobili. Měli jsme sem tam výpadky v obraně, kdy jsme nechávali volné střelce a nedokázali jsme přes Ústí nějak výrazně přejít. Pěkný basket to určitě nebyl.

A připravovali jste se nějak speciálně na Michala Čarneckého, který se na Opavu vždycky vyhecuje?
Nějaká speciální příprava nebyla. Už proti němu hrajeme nějaký ten pátek, takže víme co umí. Má dobrou střelu a perfektně vidí spoluhráče. Ale nějak zvlášť jsme se na něj nepřipravovali.

Ty máš teď střeleckou fazonu, trojky ti tam padají. Čím to je?
Tak čím to je, to nevím. Prostě když jsem sám na trojce a mám trochu prostoru, tak moc nepřemýšlím a vystřelím. A dneska to tam padalo.

Byl minulý zápas v Ostravě pro tebe trochu speciální?
Myslím, že pro každého Ostraváka v Opavě je to vždycky trochu speciální. Ale že by nás to nějak extra ovlivňovalo, to zase ne, soustředíme se na zápas a chceme vyhrát. Ale svoje zvláštní kouzlo, když se vrátíme na Tatran a hrajeme tam proti Enháčku, ty zápasy určitě mají.

A jak zvládáš pendlovat mezi Opavou a Havířovem?
Moc náročné to není, mám to teď jednodušší. Mám totiž menší tréninkovou zátěž, protože přednost dostává škola. Takže se to dá bez problémů zvádat.

Hned v sobotu vás čeká přímý souboj o 4. místo v tabulce s Pardubicemi.
Je to přesně tak. Určitě si s Pardubicemi nemůžeme dovolit hrát tak, jako dneska proti Ústí. Musíme se pořádně na ten zápas připravit a zkoncentrovat. Dáme do toho všechno a budeme chtít, i s ohledem na postavení v tabulce, v sobotu výhru urvat.

Díky moc za rozhovor a ať ti to padá dál!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.