31. 03. 2016

Jan Lyčka: "Snad se do toho rychle dostanu"

V sestavě Opavy se v derby s Ostravou objevil opět Honza Lyčka. Nejen o jeho návratu byl náš rozhovor.

Utkání s Ostravou mnoho basketbalové krásy nepobralo, Petr Czudek na tiskovce po zápase s nadsázkou řekl, že nejhezčí bylo vystoupení malých mažoretek o přestávce. Přesto lze najít kromě výhry i pozitiva. Jedním z nich byl návrat Jana Lyčky. I když bylo vidět, že Honza se ještě po pauze hledá, pro play-off bude určitě přínosem.

Honzo, výhra se cení, ale výkon dnes moc pěkný nebyl, co říkáš?
Je to tak. Zahráli jsme skvěle začátek utkání  a vypadalo to dobře, ale pak jsme sklouzli na level Ostravy a kromě začátku druhého poločasu, kdy jsme na ně vletěli, jsme se s nimi tahali až do konce.

Už jsi to nakousl, opavská hra mi dnes připadala jako ve vlnách.
To je bohužel pravda. Nepodáváme konstantní výkon, který by se podobal třeba tomu, co jsme předvedli na začátku utkání. Ale já doufám a věřím, že zápas v Ústí už bude lepší a připravíme se dobře na play-off. Tam by ten výkon měl být konstantní, měli bychom do toho měli dát srdce a bojovnost, což dneska asi trochu chybělo.

Proč jsi teď v Opavě čtrnáct dnů chyběl?
Bylo to zapříčiněno mým pobytem v Americe. Bohužel se s tím nedalo nic dělat, protože jsem to měl domluveno již dávno před tím, než jsem v Opavě zase začal hrát a odložit to nešlo. Doufám ale, že se do toho zase rychle dostanu a na play-off budeme v lepším drajvu.

Děčín dnes vyhrál s Pardubicem, takže v Ústí půjde o všechno, respektive tedy o 4. místo.
Bude to důležité utkání, nejen kvůli tomu 4. místu, ale také pro pohodu v týmu před play-off. Myslím si ale, že pro sérii s Pardubicemi není zase tak podstatné, kdo bude začínat doma, protože s nimi máme dobrou šňůru a u nich se nám daří stejně jako doma. Bude to jen o našem výkonu, domácí palubovka asi nebude tak důležitá.

Důležité ale určite bude, jak se vyprázdní marodka, že?
To samozřejmě také. Dneska se na začátku zápasu zranil Viki Cvek, doufejme, že to nebude vážné. Brzy by měl naskočit také Dragi, tak snad se rychle dáme do kupy tak, abychom uspěli s Pardubicemi a šli dál.

Takže do play-off hledíte s optimismem.
Určitě, nic jiného nám ani nezbývá.

Díky moc za rozhovor a v Ústí i v play-off dobrou formu a hodně štěstí všem!

Zdeněk kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.