07. 05. 2022

Jan Mička slaví 20 let

Dnes se dožívá 20 let náš hráč Jan Mička

Honza se narodil 7.5.2002 v Ostravě a je pochopitelně odchovancem ostravského basketbalu, začínal konkrétně v týmu Hladnova. Do Opavy přišel v minulé sezóně. V ročníku 2020/21 odehrál za A-tým 13 zápasů, v tom letošním má na kontě zatím 15 zápasů s průměrem 3 body a 2 doskoky na zápas při minutáži necelých 8 minut.

Jeho čas ale určitě přijde, což ukázal při letošním hostování v prvoligovém týmu Snakes Ostrava. Zde byl nejlepším hráčem, když jeho zápasové průměry byly 20.5 bodu a 8.7 doskoku (val. 20.7) a byl v týmu nejvytěžovanějším hráčem, když na palubovce strávil průměrně přes 32 a půl minuty. Vydatně pomohl také naší rezervě ve spanilé jízdě při návratu do 1. ligy.

Již v roce 2020 o něm řekl bývalý hráč Opavy a nyní trenér Patrik Smažák: "Honza je obrovský talent s výbornou rukou a, na svou výšku, hlavou rozehrávače. Vidím ho na pozicích tři, možná dvě, ještě na sobě ale musí zapracovat. Je nutné, aby se zpevnil a zlepšil atletičnost i obranu menších hráčů. Na druhou stranu má vysoké sebevědomí a povahu vítěze." Věřme, že se jeho slova naplní a Jan Mička vyroste ve velkou oporu našeho áčka. 

Popřejme tedy Honzovi všechno nejlepší, pevné zdraví, spokojenost životní i basketbalovou a další výkonnostní růst!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.