27. 04. 2023

Jan Mička: Zítra do toho dáme všechno

Po nepovedeném čtvrtfinále č.3 jsem krátce vyzpovídal Honzu Mičku

Ten nastoupil na posledních 8 minut za stavu 63:84 a ani on nezabránil vysoké porážce.

Honzo, dneska se to nepovedlo. V čem byla podle tebe příčina?
My jsme měli strašně špatný vstup do zápasu, hodně nám chyběl Kuřka. Táhl nás Šířa, ale v jednom se to odehrát nedá. Nikdo jiný se nechytl, prostě nám to nešlo.

Po hrůzostrašném začátku jste to ve druhé čtvrtině srovnali, ale pak šlo zase Brno dopředu.
Chvilku jsme se chytli, přitlačili je a začali i něco dávat a stříleli jsme také hodně šestek. Ale potom jsme udělali pár hloupých ztrát, všechno bylo zase zpátky a Brno bylo na koni.

Tak nakonec v play-off je jedno, jestli se prohraje o 1 nebo o 50, že?
To je pravda a možná nám taková vysoká prohra dá větší motivaci do zítřejšího zápasu. Když prohrajete o dva, jako se to stalo teď dvakrát Brnu, tak je to na tu hlavu horší. A jak už jsem řekl, máme motivaci dát do toho zítra všechno, aby se dnešek neopakoval.

A rozebírali jste v šatně stížnost Brna, které žádalo opakování pondělního zápasu?
My jsme sice o tom věděli, ale spíše jsme se tomu zasmáli. O nějakém rozebírání se mluvit nedá.

Teď k tobě. Ty dostáváš relativně málo minut, dnes jsi jich dostal víc, ale nastupovat za stavu -20 není asi také žádný med.
Když celou dobu sedíte, tak je to docela těžké, ale musíte do toho dát úplně všechno a dokázat trenérovi, že chcete hrát.

Takže teď regenerace a zítra znovu do boje. Horší než dnes to snad ani být nemůže, co myslíš?
Tak snad už to takové nebude. Věřím, že se dáme do kupy a že předvedeme fanouškům o hodně lepší výkon, než tomu bylo dneska.

Díky za rozhovor a zítra ať se to zlomí!