12. 10. 2022

Jan Švandrlík: "Srážely nás naše chyby"

Opava bojovala, ale nestačila. Honza Švandrlík zaznamenal 13 bodů (trojky 3/2) a 2 doskoky (val. 12), ale po zápase spokojen nebyl

Honzo, dneska to nevyšlo, i když tři čtvrtiny to vypadalo nadějně.
Je to škoda, dnes to byl hratelný zápas. Bohužel v tom rozhodujícím období jsme dělali dost blbé chyby, oni se chytli, odskočili nám na 10 bodů, dostali se do pohody a pak už je to těžké chytat.

Dnes hlavně v koncovce byl rozdíl v trojkách, co říkáš?
Jak už jsem říkal, oni se dostali do pohody, nás srážely chyby a dostali jsme se dolů, což je při těch střelách dost důležité.

Tobě se ale dneska dařilo.
Tak když se nevyhraje, je to k ničemu. Navíc v té době, kdy se rozhodovalo, jsem moc dobře nehrál, takže je to takové hořké.

Teď musíte zase přešaltovat na ligu, čeká vás cesta do Hradce Králové.
Tak tohle je takové trošku nebezpečí těch pohárů. Musí se rychle přepínat, takže i když to dnes byla špatná prohra, musíme to hodit za hlavu a jet dál. Liga je hrozně vyrovnaná a nesmíme si dovolit zaváhání. Takže se rychle musíme dostat do modu KNBL.

Pak pojedete do Bulharska, tam bude druhá šance na pohárovou výhru.
Abych řekl pravdu, tak o soupeři toho moc zatím nevíme. Říkali jsme si, že si to jednak chceme užít, ale na druhou stranu je to náš třetí pohár, tak už nějaké výsledky musíme udělat. Dnes se to moc nepovedlo, tak musíme do těch dalších dát maximum a pokusit se vyhrát.

Díky moc za rozhovor a příště více štěstí! 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.