05. 12. 2020

Jan Švandrlík: „Nápor Ústí jsme odrazili“

Už desátou výhru z 11 zápasů si připsali opavští basketbalisté a lví podíl na tom měl i Honza Švandrlík

Už desátou výhru z 11 zápasů si připsali opavští basketbalisté a lví podíl na tom měl i Honza Švandrlík. Ten táhl tým v úvodu souboje s Ústím a nakonec se zastavil na 16 bodech (trojky 10/4), 4 doskocích, dvou asistencích a 2 ziscích (val. 16).

Honzo, gratulace k výhře. Ten zápas ale, i když závěrečný výsledek by mohl zavádět, určitě jednoduchý nebyl, co říkáš?
Díky za gratulaci. Byl to takový typický zápas, kdy to vypadá dobře, ale je to pořád na deseti bodech, takže když se trochu zaspí a soupeři něco padne, tak je to najednou srovnané. Toho jsme se naštěstí dokázali vyvarovat, drželi slušné vedení a drama nepřipustili.

Ale trochu podobnost se zápasem s USK tu přece jen byla. Pražané zatlačili v počátku druhého poločasu, Ústí už ve druhé čtvrtině.
Tak to je basketbal. Občas to je o sériích, oni tu druhou čtvrtku začali dobře a dotáhli se na tři body. My jsme ten nápor naštěstí dokázali odrazit a pak už si náskok udržovat v přijatelných mezích.

A myslíš si, že na ten jejich špatný začátek měla vliv dlouhá cesta? 
Z vlastní zkušenosti vím, že není jednoduché vylézt po nějakých šesti hodinách z autobusu a hrát. Ale to je výhoda domácícho prostředí. Když už tady nemohou být diváci, tak nám alespoň tohle zůstalo.

Tobě to dneska lepilo. Jak jsi se svým výkonem spokojen?
Nějaké střely jsem dneska dal. Měl jsem jich zase hodně, nějaké otevřené jsem také nedal. Kluci mi vytvářeli pozice a pak mi tam něco spadlo, takže díky za to.

Teď vás čekají venku Svitavy, i když pojem domácí prostředí v této podivné době je jen teoretický.
Není to samozřejmě ono, uvidíme. Zápas to bude těžký, protože oni jsou pod dekou a budou se určitě snažit to zlomit. Ale já doufám, že je pod tou dekou ještě chvíli udržíme.

Díky moc za rozhovor a vítězná série ať pokračuje! 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.